Ana Sayfa Oyun ЕА, Düşmanlarla İş Birliği Yapan Oyuncuları Banlayacak

ЕА, Düşmanlarla İş Birliği Yapan Oyuncuları Banlayacak

0
ЕА, Düşmanlarla İş Birliği Yapan Oyuncuları Banlayacak

EA Games, son vakitlerde karşımıza oyunu kitabına nazaran oynamayan oyuncuları sistemden atmasına yardımcı olacak sistemler geliştirmesiyle ve bu sistemlerin patentlerini almasıyla karşımıza çıkıyordu.

Yine bu üslup bir EA Games patenti haberiyle karşınızdayız. EA Games, bu sefer çevrimiçi oyunlarda olmaması gerektiği halde düşmanlarıyla iş birliği yapan oyuncuları banlayacak bir sistemin patentini aldı.

Çevrimiçi oyunlarda rakiplerle iş birliği yapanlar banlanacak

Еа, Düşmanlarla İş Birliği Yapan Oyuncuları Banlayacak - Yerli Portal

Bildiğiniz üzere çevrimiçi oyunlarda rakiple iş birliği yapmak, başka oyuncular için pek çok dezavantaj yaratan kurallara ters bir durum ve oyuncular tarafından raporlanmadığı takdirde tespit edilmesi bir oldukça sıkıntı.

EA Games’in patentini aldığı yeni sistem, oyuncuların oyun içi ve toplumsal münasebetlerini, oyun geçmişlerini ve oyun içinde neler yaptıklarını tahlil ederek algoritmasından geçirecek ve kurallara ters bir iş birliğini anında tespit edebilecek. Hasebiyle raporlamaya da gerek kalmayacak.

Rakiplerle iş birliği yapmanın cezaları ise oyun içi kazanımların kısıtlanması ya da büsbütün kaldırılması, maçtan atılma, uzaklaştırma ve hatta banlanma olacak. Sistemin kullanılıp kullanılmayacağı şimdi kesin değil. Ancak sistem hayatımıza girerse, birinci evvel EA’in kendi FPS oyunlarında bulunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz