Ana Sayfa Yaşam “Açık Ateş” Belgeselinden Birinci Fragman Yayınlandı

“Açık Ateş” Belgeselinden Birinci Fragman Yayınlandı

0
“Açık Ateş” Belgeselinden Birinci Fragman Yayınlandı

Doğa yürüyüşleri ve kamp yapmak, pek çoğumuzun sevdiği aktivitelerin başında geliyor. Kentin monotonluğundan kurtulduğunuz bu etkinlikler sayesinde tabiatta kendinizle baş başa kalabiliyor ve doğanın size sunduğu hoşlukların tadını çıkarabiliyorsunuz.

Peki ya yemek yapmak? Günümüzde pek çok insan yemek yemekten çok yemek yapmayı, yeni tarifler denemeyi daha çok seviyor. Tabiatta, doğal bir halde yemek yapmak ise bu iki aktiviteyi en hoş birleştirme formu. Ünlü şef Yılmaz Öztürk de bu iki aktiviteyi “Açık Ateş”te birleştirerek sizlere hoş bir belgesel sunacak.

Doğayla iç içe yöresel yemekler

“Açık Ateş” Belgeselinden Birinci Fragman Yayınlandı - Yerli Portal

Yılmaz Öztürk, yıllar içinde Mövenpick Hotel İstanbul, Four Seasons Hotel Sultanahmet üzere Türkiye’nin ünlü otellerinin mutfaklarında çalıştı. Öztürk’ün daha evvel yüklü olarak toplumsal medyada yayınladığı bir program olan Açık Ateş, tabiatla iç içe ve samimi bir ortamda ülkemizin yöresel yemeklerinin ‘doğal yöntemlerle’ hazırlandığı bir program. Tabiattaki imkanları sonuna kadar kullanarak bugün bildiğimiz yemeklere kendi yorumunu katan Öztürk, hem ziyaret ettiği yerler hem de yaptığı yemeklerle dikkat çekiyor.

Daha evvel İzmir İktisat Üniversitesi’nde Mutfak Sanatları Fakültesi’nde eğitmenlik yapmış olan Öztürk, bugün Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda toplumsal medyada yayınladığı projesi olan Açık Ateş’in TRT Belgesel’de yayınlanacağını bir fragmanla duyurdu. Ülkemizde bir prensip imza atarak, tüm yemeklerin odun ateşinde pişirmesiyle ünlü olan Mürver Restoran’ın şefliğini üstlenen ünlü şef, programın birinci kısmının Kırklareli’ndeki İğneada Longoz Ormanları’nda çekildiğini paylaşımında duyurmuş oldu.

Yılmaz Öztürk’ün sunumu ve yorumuyla yayınlanacak olan Açık Ateş, 2 Ekim Pazar akşamı TRT Belgesel’de yayınlanacak.

Açık Ateş programından birinci görüntüler

()

()

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz