Ana Sayfa Oyun Activision Blizzard Taşınabilir Oyunlardan Daha Çok Para Kazanıyor

Activision Blizzard Taşınabilir Oyunlardan Daha Çok Para Kazanıyor

0
Activision Blizzard Taşınabilir Oyunlardan Daha Çok Para Kazanıyor

Son günlerde bahis olduğu skandallar ve tabi tutulduğu davalarla Tesla’nın oyun dünyasındaki karşılığı haline gelen oyun devi Activision Blizzard şirketi, yılın üçüncü çeyreğine girdiğimiz şu sıralarda 2022’nin birinci yarısı için gelirlerini paylaştı.

Şirketin yayınladığı gelir tablosundan öğrenildiği kadarıyla Activision Blizzard’ın toplam gelirinin yarısını yalnızca taşınabilir oyunlar oluşturuyor. Activision’un bünyesindeki taşınabilir oyun şirketi King’in gelirini duyunca dudağınız uçuklayacak.

Sadece taşınabilir oyunlardan elde edilen gelir 685 milyon dolar

Activision Blizzard Taşınabilir Oyunlardan Daha Çok Para Kazanıyor - Yerli Portal

King’i duymadıysanız anlatalım; Candy Crush, Farm Heroes, Bubble Witch Saga ve daha pek çok tanınan taşınabilir oyunun yapımcısıdır. King, Activision Blizzard için son çeyrekte 685 milyon dolar gelir sağladı.

Activision, 360 milyon dolarla konsol pazarında en çok kazanan şirket oldu oldu. PC’den 100 milyon dolar ve taşınabilir satışlardan 135 milyon dolar gelir elde etti, bunun büyük bir kısmı Call of Duty Mobile’dan geldi. CoD Mobile, CoD Vanguard’tan bile daha çok gelir getiriyor.

Blizzard, 100 milyon doların üzerinde hasılat elde eden tanınan olmayan fakat kârlı Diablo Immortal’ı Haziran ayının başında piyasaya sürdü. World of Warcraft ve Overwatch üzere PC oyunlarından 229 milyon dolar daha kazanmayı başardı lakin konsollarda sadece 19 milyon dolar kazandı.

Bu sayıları topladığımızda Activision Blizzard’ın gelirinin yarısını taşınabilir oyunların oluşturduğunu görüyoruz. Activision’un bu saatten sonra mobil oyunlara öncelik vermek istemesi pek olası. Sizce gelecekte şirketler artık yalnızca taşınabilir oyunlara mı öncelik verecek? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz