Ana Sayfa Yazılım Adobe’den Figma Açıklaması: Fiyatsız Kalacak!

Adobe’den Figma Açıklaması: Fiyatsız Kalacak!

0
Adobe’den Figma Açıklaması: Fiyatsız Kalacak!

Günümüzde kullanıcı arayüzünden dijital dizayna, görüntü düzenlemeden internet sitesi oluşturucusuna kadar 50’den fazla uygulamayla hizmet veren Adobe, geçtiğimiz hafta bomba bir haberle gündeme gelmişti. Şirket, son yılların yükselen uygulamalarından Figma’yı 20 milyar dolara satın alacağını duyurmuştu.

Adobe, kelam konusu satın alımla kendi arayüz uygulaması XD’nin direkt rakibini elage etmeyi hedeflerken, bu satın alım kullanıcıların reaksiyonunu çekmiş, hatta Adobe’un paylarını bile düşürmüştü. Öte yandan şirket, bugün akıllarda oluşan en büyük soru işaretine cevap verdi.

Figma, fiyatsız olmaya devam edecek!

Adobe'Den Figma Açıklaması: Fiyatsız Kalacak! - Yerli Portal

Adobe Baş Eser Sorumlusu Scott Belsky, Bloomberg’e yaptığı açıklamada Figma hakkındaki birtakım planlarını paylaştı. Belsky, varsayım edilebileceği üzere Figma’nın Adobe ekosistemine dahil edileceğini, bu sayede uygulamanın başka Adobe uygulamalarıyla eş vakitli olarak kullanılabileceğine dikkat çekti.

Belsky’nin öne çıkan en değerli açıklamasıysa Figma’nın fiyatlı olup olmayacağıydı. Neyse ki Belsky, Figma’nın mevcut ‘freemium’ modelinin uygulanmaya devam edeceğini, yani en alt seviye hizmetlerin tıpkı halla kullanılabileceğini açıkladı. Figma’nın premium paketi hakkında bir açıklama yapmazken, tahminimizce bu hizmet, Adobe’un aylık abonelik sistemine bağlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz