Ana Sayfa Yaşam Akaryakıta İndirim Bekleniyor – 19 Temmuz

Akaryakıta İndirim Bekleniyor – 19 Temmuz

0
Akaryakıta İndirim Bekleniyor – 19 Temmuz

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Hafta sonu sav kapsamında gündeme getirilen akaryakıt indiriminin bu gece yapılacağı tabir edildi. Dal kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran akaryakıt, bu gece prestijiyle biraz daha ucuzlayacak. İndirim, pompa fiyatlarına direkt yansıyacak.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran akaryakıtın litresi, bu gece yarısı prestijiyle 96 kuruş ucuzlayacak. Bu indirimle akaryakıt fiyatları, ülkenin her yerinde 23 TL’nin altına düşecek. Petrol fiyatlarının geri çekilmeye devam etmesi, akaryakıt ve motorine yeni indirimlerin habercisi olacak üzere görünüyor… 96 kuruşluk indirimin 50 litrelik standart bir deponun yaklaşık 50 lira daha ucuza dolmasını sağlayacağını belirtelim.

Büyük kentlerdeki fiyatlar nasıl değişecek?

Akaryakıta İndirim Bekleniyor - 19 Temmuz - Yerli Portal

Sektör kaynaklarının beklentisi gerçekleşir ve akaryakıta 96 kuruş daha indirim yapılırsa, Türkiye’nin en büyük kentlerindeki fiyatlar şöyle olacak:

  • İstanbul: 22,72 TL
  • Ankara: 22,84 TL
  • İzmir: 22,84 TL

Fiyatları Shell’in internet sitesinden hesapladığımızı, piyasa serbestisi nedeniyle kuruş bazında oynamalar olabileceğini belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz