Ana Sayfa Yaşam Alkollüyken Neden Absürt Hareketler Yaptığımız Açıklandı

Alkollüyken Neden Absürt Hareketler Yaptığımız Açıklandı

0
Alkollüyken Neden Absürt Hareketler Yaptığımız Açıklandı

İçerisinde alkol alma içeren kıssaların neredeyse hepsinde asla ayık baş ile yapılmayacak absürt olaylar yer alıyordur. Bir insanın alkol aldığında kaybettiği şuur ile neden bu şekil şeyler yaptığının bilimsel olarak sebebi açıklandı.

Bilimsel araştırmalara nazaran alkol alınca ve sarhoş olunca, bir nevi ‘geleceği görme yetimizi’ kaybediyoruz. Bu yüzden de alkol alınca sonrasında pişman eden davranışlar sergileyebiliyoruz. Gelin ayrıntılara birlikte göz atalım.

Alkol almak kestirim etme yeteneğimizi kısıtlıyor

Alkollüyken Neden Absürt Hareketler Yaptığımız Açıklandı - Yerli Portal

Ayık bir başla yakın geleceğe dair bir karar verecekken beynimizden oluşabilecek mümkün senaryoları geçirir, artılarını eksilerini tartar ve buna nazaran karar veririz. Alkolü belli bir ölçünün üzerinde alınca ve kan dolaşımımıza belli bir ölçünün üzerinde karışınca, bu karar sistemimiz sabote edilmiş oluyor.

Dolayısıyla alkollüyken yakın geleceğe dair karar verdiğiniz sırada bu düzenek çalışmıyor, oluşabilecek senaryoları ayırt edemiyor ve tabiri caizse bodoslama olayın içine dalıyorsunuz. Bu sebeple alkollüyken saçma sapan absürt şeyleri yapmaya daha yatkın oluyoruz.

Eğer dilerseniz alkolün karar verme düzeneğimize olan tesirlerini inceleyen araştırmanın tüm ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz