Ana Sayfa Güncel Amazon, alışveriş tecrübesini Rufus ile güzelleştiriyor

Amazon, alışveriş tecrübesini Rufus ile güzelleştiriyor

0
Amazon, alışveriş tecrübesini Rufus ile güzelleştiriyor

Amazon, müşterilerine yönelik çevrimiçi alışveriş tecrübesini dönüştürmeyi amaçlayan yeni bir AI dayanaklı alışveriş asistanı olan Rufus’u tanıttı. Şu anda beta basamağında olan Rufus, kullanıcıların Amazon’un geniş eser kataloğunda gezinmelerine ve şuurlu satın alma kararları almalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Rufus, Amazon’un geniş eser veritabanı ve webden toplanan bilgiler üzerinde eğitilerek, müşteri sorularına çeşitli yardımcı karşılıklar sunma yeteneğine sahip. Bu, eser karşılaştırmaları sunmak, kullanıcı girdisine dayalı teklifler yapmak ve Amazon’un alışık olduğumuz alışveriş arayüzü içinde eser keşfine yardımcı olmak üzere fonksiyonları içerir.

Amazon, alışveriş tecrübesini Rufus ile iyileştiriyor

Rufus’un temel fonksiyonları, geniş bir alışveriş yardımı yelpazesini kapsıyor:

Genel Eser Araştırması: Rufus, müşterilere kulaklık üzere eserler satın alırken dikkate alınması gereken temel faktörler hakkında sorular sorma yahut pak hoşluk eserleri keşfetme üzere kapsamlı eser araştırmaları yapma imkanı sağlar.

Duruma yahut Hedefe Nazaran Alışveriş: Asistan, muhakkak aktiviteler yahut etkinlikler için özel olarak tasarlanmış eserler önerebilir; soğuk hava golfü için önerilen eserler yahut kapalı bir bahçe başlatma konusunda yardımcı olabilir.

Ürün Kategorilerini Karşılaştırma: Rufus, farklı eser kategorileri ortasında karşılaştırma yapmada yardımcı olabilir; dudak parlatıcısı ve dudak yağı ortasında seçim yapmaya yardımcı olabilir yahut damla ve süzgeç üzeri kahve makineleri ortasındaki farkları anlamada dayanak olabilir.

Kişiselleştirilmiş Teklifler: AI asistanı, kullanıcı sorgularına dayalı özelleştirilmiş teklifler sunabilir; Sevgililer Günü armağan fikirleri yahut belli bir yaş kümesi için en uygun oyuncaklar üzere.

Belirli Eser Soruları: Müşteriler, bir eserin ayrıntı sayfasını görüntülerken, eserin başlangıç düzeyi için uygunluğu yahut bakım talimatları üzere belli sorulara süratlice karşılık almak için Rufus’u kullanabilir.

Rufus’u kullanmak için beta kümesindeki müşterilerin Amazon Alışveriş uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor. Güncelleme yapıldıktan sonra, müşteriler sorularını arama çubuğuna yazabilir yahut konuşabilir ve Rufus sohbet irtibat kutusu belirerek cevaplar sunar ve takip sorularına imkan tanır.

Amazon, Rufus’u önümüzdeki haftalarda daha fazla ABD müşterisine sunmayı planlıyor ve seçilen bir kullanıcı kümesiyle başlayacak. Bu teşebbüs, çevrimiçi alışverişi daha sezgisel, bilgilendirici ve ferdî müşteri gereksinimlerine daha uygun hale getirmeyi amaçlayan Amazon’un alışveriş platformuna ileri AI teknolojilerini entegre etme eforunun bir modülüdür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz