Ana Sayfa Donanım AMD, en büyük global tasarım merkezini açtı

AMD, en büyük global tasarım merkezini açtı

0
AMD, en büyük global tasarım merkezini açtı

AMD, Hindistan’daki varlığını güçlendirmek hedefiyle Bengaluru’da en büyük küresel tasarım merkezi olan Technostar araştırma ve geliştirme yerleşkesini açtı. Bu son teknoloji tesisi, AMD’nin Semicon 2023’te duyurduğu, Hindistan’a önümüzdeki beş yıl içinde yapılacak 400 milyon dolarlık yatırımın bir köşe taşını oluşturuyor.

500.000 metrekare alan üzerine kurulan Technostar yerleşkesi, hem şahsî bilgisayarlar hem de bilgi merkezleri için gelişmiş CPU’lar, GPU’lar, uyarlanabilir yonga setleri ve FPGA’lar geliştirmeye adanmış yaklaşık 3.000 mühendisi barındıracak. Bu, Hindistan’ın yarı iletken programıyla uyumlu, yarı iletken tasarımı ve yetenek gelişimini destekleyen bir ekosistemi teşvik etmeye yönelik bir atılım.

Tesis, çağdaş bir araştırma ve geliştirme laboratuvarı, özel bir ziyaretçi demo merkezi ve yenilik ve işbirliğine uygun bir ortam sağlayan ortak çalışma alanlarına sahip. AMD’nin global iş gücünün dörtte biri aslında Hindistan’da yer alırken, yeni tasarım merkezi, yarı iletken teknolojilerinin ilerlemesinde kıymetli bir rol oynamaya hazır.

AMD, en büyük global tasarım merkezini açtı

Araştırma ve geliştirme merkezi, Hindistan Hükümeti Demiryolları, Telekomünikasyon, Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Ashwini Vaishnaw tarafından açıldı. Açılış etkinliğinde AMD’nin birçok üst seviye yetkilisi de hazır bulundu, bunlar ortasında Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Mark Papermaster ve Radeon Technologies Group Kıdemli Lider Yardımcısı (SVP) David Wang yer aldı. Tesisin liderliğini Deepak Agarwal üstlenecek.

Hindistan Hükümeti Demiryolları, İrtibat, Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Ashwini Vaishnaw, AMD’nin Hindistan’daki yarı iletken ekosistemine yatırımının ehemmiyetini vurguladı. AMD’nin Yönetici Lider Yardımcısı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Mark Papermaster da, AMD’nin Hindistan’a olan bağlılığını ve ülkenin mühendislik yeteneğine olan inancını söz etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz