Ana Sayfa Mobil Android aygıtlar için büyük yenilik

Android aygıtlar için büyük yenilik

0
Android aygıtlar için büyük yenilik

Fiziksel SIM kartlardan eSIM’lere geçiş süreci yavaş yavaş ivme kazanıyor. Aygıtınıza entegre edilen eSIM’ler, potansiyel güvenlik avantajları sunuyor. Lakin, eSIM profillerini aygıtlar ortasında taşımak hala biraz zahmetli olabiliyor ve birçok vakit operatör yardımı yahut yeni SIM’ler gerektiriyor. Samsung ve Pixel aygıtlarına yönelik son gelişmeler, bu süreci kolaylaştıran bir yaklaşımın ipuçlarını veriyor.

Google, geçen yılın Taşınabilir Dünya Kongresi’nde bu sorunu ele alarak Android için yeni bir eSIM transfer aracını duyurdu. Bu araç, kullanıcıların fizikî SIM’lere gereksinim duymadan taşınabilir planlarını yeni aygıtlara inançlı ve süratli bir halde taşımalarını sağlayacak.

Google, aracın özellikleri yahut başlatılma tarihi hakkında detay vermedi, fakat kullanıcılar Pixel 8 aygıtlarını geçen yıl Ekim ayı üzere erken bir tarihte kurarken bu uygulamanın pratikte nasıl işlediğini fark ettiler. Görünüşe nazaran araç artık daha yaygın hale gelmeye başladı.

Android aygıtlar için büyük yenilik

Yakın vakitte, bir kullanıcı Samsung’un SIM transfer aracını kullanarak orijinal bir Galaxy S24 Ultra kurarken, suram sırasında yeni bir eSIM transfer seçeneğiyle karşılaştı. Kullanıcıya nazaran, yakındaki LG V60 ThinQ aygıtında bir pop-up belirdi ve Galaxy S24 Ultra’ya bir QR kodu tarayarak SIM’lerini aktarmalarına imkan tanıdı.

Samsung, daha evvel One UI 5.1 içinde kendi eSIM transfer aracını tanıttı, lakin bu sırf Galaxy aygıtları ile sonluydu. Fakat son gelişme, Android için eSIM transfer özelliğinin gelecekte markalar ve modeller ortasında daha geniş uyumluluk kazanacağını öneriyor.

Şu anda, bu özelliği kullanan başka markalardan rastgele bir rapor yok, lakin Samsung’un bunu birinci benimseyenler ortasında olması şaşırtan değil. Sonuçta, Samsung ve Google son vakitlerde güçlü bir iştirak kuruyor.

Ancak, şu anda ABD’de bu eSIM transfer fonksiyonelliğini desteklediği doğrulanmış tek operatörün T-Mobile olduğunu belirtmek değerli. Büyüyen ilgi, öteki operatörlerin daha geniş bir kabulün eşiğinde olabileceğini öne sürse de, bunu kesin olarak doğrulamak için şimdi çok erken.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz