Ana Sayfa Giyilebilir Teknoloji Apple, Akıllı Saatlere Kamera Yerleştirebilecek!

Apple, Akıllı Saatlere Kamera Yerleştirebilecek!

0
Apple, Akıllı Saatlere Kamera Yerleştirebilecek!

Akıllı saatler üzere giyilebilir teknolojiler her geçen gün gelişmeye devam ederken Apple, bugün tartışma yaratacak bir patentle gündeme geldi. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından bugün onaylanan yeni patent, Apple’ın akıllı saatlerinin pinine kamera yerleştirmesinin önünü açtı.

Apple Watch’ların dijital pininde kamera bulunmasının önünü yasal olarak açan yeni patent, kameranın beklenen fonksiyonlarını de listeledi. Patentte paylaşılan bilgilere nazaran bilekte bulunacak kamera, kullanıcıların el hareketlerini algılayabilecek ve sadece bir el hareketiyle fotoğraf çekmeyi mümkün kılacak.

Kamera için patentte yer alan görsel:

Apple, Akıllı Saatlere Kamera Yerleştirebilecek! - Yerli Portal

Apple Watch’ın gövdesi kayıştan da ayrılabilecek:

Apple, Akıllı Saatlere Kamera Yerleştirebilecek! - Yerli Portal

Bununla birlikte kamera, standart bir kamera misyonu görerek direkt bilekten çıkarılarak da kullanılabilecek. Ayrıyeten paylaşılan bir öbür görsele nazaran Apple Watch’ın gövdesi, kayıştan ayrılarak tıpkı bir aksiyon kamerası üzere vazife görebilecek. Alışılmış akıllı saate eklenen kamera, pek çok zımnilik tartışmasını da beraberinde getirebilme potansiyeli taşıyor.

Apple’ın kelam konusu patent için başvuruyu aslında 2019 yılında yaptı. Münasebetiyle şirketin bu fikirden çoktan vazgeçmiş olabileceği ihtimali mevcut. Bununla birlikte Apple’ın bu teknolojinin patentini alması, gelecekte Apple Watch’larda kamera göreceğimizi kesin olarak söylemiyor. Apple, sırf bu patentle birlikte dilerse bunu yapma bahtına sahip oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz