Ana Sayfa Güncel Apple Card kullanıcılarının kazandıkları nakit ölçüsü dudak uçuklatıyor

Apple Card kullanıcılarının kazandıkları nakit ölçüsü dudak uçuklatıyor

0
Apple Card kullanıcılarının kazandıkları nakit ölçüsü dudak uçuklatıyor

Apple’ın günlük hayatımızda yer edinen eser ve hizmetlerinin sayısı her geçen gün artıyor. iPhone’dan MacBook’a, AirPods’tan iPad’e, Vision Pro’ya kadar geniş bir yelpazede sunulan bu eserler ortasına birkaç yıl evvel hudutlu bölgelerde tanıtılan Apple Card da eklendi. Apple eserleri başta olmak üzere her türlü alışverişte kullanılabilen bu kredi kartı, bilhassa Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar ortasında büyük popülerlik kazandı. Hakikaten, Apple Card kullanıcıları 2023 yılında 1 milyar dolardan fazla ‘Günlük Nakit’ çıkar elde etti.

Apple Card’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki popülerliği her geçen gün artıyor. Şirketin açıklamalarına nazaran ABD’de 12 milyondan fazla kullanıcı var. Fakat Amerikan teknoloji devi için bu sayı kâfi değil. Bu nedenle bir mühlet evvel ‘Günlük Nakit’ isminde bir ödül programı başlattılar. Bu programla kullanıcılar, Apple Hisse ile yaptıkları harcamaların %2’sini anında nakit olarak geri almaya başladı. Kampanya o kadar başarılı oldu ki, Apple Card kullanıcıları 2023’te 1 milyar dolardan fazla ‘Günlük Nakit’ kazandı.

Apple Card kullanıcılarının kazandıkları nakit ölçüsü dudak uçuklatıyor

Apple’ın Apple Pay ve Apple Cüzdan Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, “Apple Card’ı, kullanıcıların finansal refahını teşvik etmek emeliyle oluşturduk. 12 milyondan fazla müşterinin, daha sağlam finansal kararlar almak için özelliklerinden faydalandığını görmek memnuniyet verici. Beş yılda Apple kullanıcıları için başardıklarımızla gurur duyuyoruz. İleriye bakıldığında, yenilik, yatırım yapma ve ödüllü tecrübesi geliştirme konusunda heyecanlıyız. Hedefimiz, kullanıcılara daha sağlıklı finansal hayatlar sürmelerine takviye olacak daha fazla araç ve özellik sunmaktır” dedi.

Ne yazık ki Apple Card’ı Amerika Birleşik Devletleri dışında kullanamazsınız. ABD içinde bile bu hizmeti Goldman Sachs şirketi yürütüyor. Asıl zorluk, farklı ülkelerden müsaadeler almak ve paydaşlıklar kurmakta yatıyor. Bu manilere karşın gelecekte olumlu gelişmelerin potansiyeli hala var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz