Ana Sayfa Mobil Apple, iPhone 14 Plus’ın İsmini Son Anda Değiştirmiş

Apple, iPhone 14 Plus’ın İsmini Son Anda Değiştirmiş

0
Apple, iPhone 14 Plus’ın İsmini Son Anda Değiştirmiş

ABD merkezli teknoloji devi Apple, eylül ayının başında gerçekleştirdiği Far Out isimli lansman etkinliğinde iPhone 14 ailesini tanıtmıştı. Bu ailenin dikkat çeken modellerinden bir tanesi ise iPhone 14 Plus olarak karşımıza çıkmıştı. Apple bu model ile özgün iPhone 14’ün daha büyük ekranlı bir versiyonunu hayranlara sunmuştu. 

Bu akıllı telefon, lansmandan aylar evvel konuşulmaya başladı. Sızıntı kaynakları, Apple’ın iPhone 14 ailesinde küçük ekran boyutlu küçük versiyondan vazgeçeceğini, bunun yerine büyük ekran boyutlu bir versiyonu tanıtacağını söyleyip durdular. Lakin o periyotlarda, bu telefonun isminin “iPhone 14 Max” olarak anılacağı söyleniyordu. Apple ise “Plus” ekini kullanmayı tercih etmişti.

Apple’ın da birinci basamakta “Max” ismini tercih ettiği ortaya çıktı!

Apple, Iphone 14 Plus'In İsmini Son Anda Değiştirmiş - Yerli Portal

Apple ile ilgili haberler yayınlayan Hollanda merkezli iCreate isimli bir internet sitesi, Apple’ın internet sitesinde hummalı bir çalışma yaptı. Yapılan çalışma, Apple’ın iPhone 14 Plus’ı son dakikaya kadar iPhone 14 Max olarak isimlendirdiğini ortaya çıkardı. Çünkü şirketin internet sitesinde yer alan kodlar, daima olarak iPhone 14 Max’e atıfta bulunuyordu. Gelin Apple’ın internet sitesinde tespit edilen iPhone 14 Max ibarelerine dair kanıtlara yakından bakalım.

İlk delil: Genel bakış sayfasında yer alan bir fotoğrafta gizli!

Apple, Iphone 14 Plus'In İsmini Son Anda Değiştirmiş - Yerli Portal

Apple’ın dayanak sayfasında iPhone’larla ilgili genel bilgi verilen bir sayfa var. Bu sayfaya Türkiye’den de ulaşabiliyorsunuz. Şayet kelam konusu sayfaya ulaşır ve iPhone 14 Plus’ın fotoğrafını yeni bir sekmede açarsanız, açtığınız fotoğrafın ismini “iphone-14-max-colors” olarak göreceksiniz. Kaydetmeye çalıştığınız vakit da tıpkı durum yaşanıyor. İşte birinci ispat, Apple’ın da iPhone 14 Max ismini bir yerlerde kullandığını gözler önüne seriyor.

Denemek isterseniz, buradaki irtibata ulaşabilirsiniz.

İkinci ispat: Tanıtım haberi metnindeki imajların alt etiketinde de iPhone 14 Max ibaresine yer veriliyor

Apple, Iphone 14 Plus'In İsmini Son Anda Değiştirmiş - Yerli Portal

iPhone 14 Max isminin değiştiğine ait ikinci ispat, Apple’ın resmi haber sayfasında yer alıyor. iCreate’in araştırmasına nazaran iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için hazırlanan tanıtım makalesine ulaşırsanız ve bu sayfayı görme engelli kullanıcılar için uygun hale getirirseniz, pek çok yerde iPhone 14 Max’e dair kodlar göreceksiniz.

Makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Üçüncü delil: AB ahenk beyanı belgelerinde da iPhone 14 Max’ten bahsediliyor

Apple, Iphone 14 Plus'In İsmini Son Anda Değiştirmiş - Yerli Portal

Apple’ın Avrupa Birliği ahenk beyanları ile ilgili oluşturmuş olduğu bir internet sitesi var. Üstte ekran imajı yer alan siteye girdiğinizde, Apple’ın piyasaya sürdüğü eserlerde hangi güvenlik sertifikalarına sahip olduğunu ve Avrupa otoritesinin talimatlarına ne kadar uyulduğuna ait bilgileri görüyorsunuz. İşte burada da iPhone 14 Max ibaresi kullanılıyor. 

Apple’ın AB ahenk beyanı belgelerine buradaki temas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Apple’ın neden bu türlü bir şey yaptığı, iPhone 14 Max olarak planladığı bir akıllı telefonu neden iPhone 14 Plus olarak piyasaya sürdüğü bilinmiyor. Şayet bu mevzuda bir gelişme yaşanırsa sizi bilgilendiriyor olacağız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz