Ana Sayfa Mobil Apple, iPhone 6’yı “Vintage” Eserler Listesine Ekledi

Apple, iPhone 6’yı “Vintage” Eserler Listesine Ekledi

0
Apple, iPhone 6’yı “Vintage” Eserler Listesine Ekledi

Son yıllarda Apple lansmanlarından sonra pek çok kişi, eserlerin o kadar da farklı görünmediği tarafında tenkitlerde bulunuyor. Geçmişteki iPhone modellerinden kimileri ise evvelki iPhone modellerine pek benzemediği için eleştirilmişti. Bu modellerden biri de iPhone 6 idi. 

Sekiz yıl evvel piyasaya çıkan iPhone 6, 2016 yılında iPhone 7 piyasaya çıkana kadar üretime devam etmişti. Apple’ın bu serideki daha büyük ekranlı Plus varyantı fikri, o vakitten bu vakte varlığını devam ettirmeyi başardı. 

iPhone 6 kullanıcıları sorun yaşamayacak (en azından şimdilik)

Apple, Iphone 6'Yı &Quot;Vintage&Quot; Eserler Listesine Ekledi - Yerli Portal

Apple Hisse üzere özelliklerin de kullanılmaya başlandığı birinci seri olan iPhone 6 serisi, yenilenmiş tasarımı ile de seleflerinden ayrılıyordu. Bu değerli değişimlerin görüldüğü akıllı telefon, bundan sonra Apple’ın vintage ürünleri ortasında yer alacak. Yani resmi olarak dayanak verilen eserler ortasında iPhone 6 yer almayacak.

Apple, 5 yıldan fazla ve 7 yıldan az bir mühlet evvel üretmeye başladığı modellerini vintage kategorisi altına taşıyor. Bu kategoride yer alan eserlere Apple, 10 yıla ya da maddeyle belirlenen müddete kadar dayanak vermeye devam ediyor. Yedi yılın sonunda ise bu eserler artık eski eserler ortasına alınıyor. Eski eserler kategorisine alınan eserlere (batarya takviyesi verilen birtakım Maç modelleri hariç) donanım dayanağı verilmiyor. Öte yandan, iPhone 6 satışlarının 2016’da sona erdiğini düşünürsek o noktaya şimdi var. 

Apple şimdilik iPhone 6 modellerini sonbaharını yaşayan modeller ortasına taşımış olsa da, önümüzdeki süreçte elbette iPhone 6’lar da ömrünü tamamlamış olacak. Yavaş yavaş alternatif modellere bakmaya başlama vakti gelmiş üzere gözüküyor. Sonuçta Chris Evans bile telefonunu değiştirdi, değil mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz