Ana Sayfa Donanım Apple Vision Pro için 3 yeni oyun geliyor

Apple Vision Pro için 3 yeni oyun geliyor

0
Apple Vision Pro için 3 yeni oyun geliyor

Apple Vision Pro‘nun yarınki büyük lansmanı öncesinde, oyun dünyasında sürpriz bir heyecan yaşanıyor. Platform için özel olarak tasarlanan üç yeni oyun; Kluge Interactive tarafından geliştirilen ritim oyunu Synth Riders, ve Apple Arcade aracılığıyla iOS için daha evvel yayınlanmış olan Illustrated ve Patterned oyunlarının yeni versiyonları duyuruldu.

Synth Riders, VR teknolojisini kullanarak oyuncuları adeta bir dans pistine davet ediyor. Oyunda, tanınan müzikler eşliğinde havada uçuşan notalara dokunarak ve pürüzlerden kaçarak ritme ahenk sağlamak gerekiyor. Kluge Interactive, Apple Vision Pro’nun mekansal gerçeklik özelliklerini kullanarak oyunu tekrar tasarladı. Bu yenilik, notaların güya oyuncunun kendi odasına hakikat uçuyormuş üzere bir his yaratıyor. Oyunun çıkışında 73’ten fazla müzik bulunacak ve Kluge, tüm müzik listesini Spotify üzerinden paylaştı. Oyunun nasıl bir tecrübe sunacağına dair bir oynanış görüntüsü da yayınladılar.

Illustrated ve Patterned ise, dijital yapboz oyunları olarak tanınıyor. Illustrated, her bir fotoğrafla birlikte bir öykü sunarken, Van Gogh Müzesi ile iş birliği içinde geliştirildi. Patterned ise tekrar eden desenlerle dolu fotoğraflara dayanıyor. Her iki oyun da, Apple Vision Pro’nun SpatialOS özellikleri etrafında tekrar tasarlandı. Böylelikle oyuncular, çözmekte oldukları yapbozlara büsbütün dalmış bir tecrübe yaşıyorlar. Oyunlar, lansman sonrasında daha fazla yapboz ile güncellenecek.

Synth Riders, Illustrated yahut Patterned oynamak için bir Apple Arcade aboneliğine gereksiniminiz olacak. Tıpkı şey, öbür Apple Vision Pro lansman oyunları için de geçerli; örneğin Resolution Games’in Game Room, What the Golf? ve Muhteşem Fruit Ninja oyunları için. Apple Vision Pro’da 100’den fazla nizamlı Apple Arcade oyunu da oynanabilir ve Bluetooth bir denetim aygıtını başlığa kolaylıkla bağlayarak bu oyunları oynayabilirsiniz.

Apple Vision Pro ve bu platforma mahsus Synth Riders, Illustrated ve Patterned oyunları 2 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Bu yenilikçi oyunlar, teknoloji ve cümbüş dünyasını bir ortaya getirerek, oyunseverlere eşsiz bir tecrübe sunmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz