Ana Sayfa Donanım Apple, Vision Pro’da gizemli şeyler oluyor!

Apple, Vision Pro’da gizemli şeyler oluyor!

0
Apple, Vision Pro’da gizemli şeyler oluyor!

Apple’ın yakında piyasaya süreceği Vision Pro karma gerçeklik başlığının tanıtım malzemelerinde dikkat alımlı bir değişiklik yapıldı. Bu başlık hakkında WWDC 2023’te gösterilen tanıtım görüntüsü, birinci başta 9 dakika 22 saniye uzunluğundaydı. Fakat artık bu görüntünün 11 saniyelik bir kısmı çıkarılarak, toplam müddeti 9 dakika 11 saniyeye indirildi. Çıkarılan bu kısımda, kullanıcıların tavanlarını sanal bir açık gökyüzü ile değiştiren “Açık Gökyüzü Ortamı” isimli bir özellik tanıtılıyordu.

Bu özelliğe yönelik atıflar, Apple’ın resmi Vision Pro web sitesinden de kaldırıldı. Yerine artık, odaları şahsî sinema salonlarına dönüştüren mevcut “Sinema Ortamı” özelliğine daha fazla vurgu yapılıyor. Bu durum, Açık Gökyüzü Ortamı’nın heyecan verici potansiyeline karşın sonuncu eserde yer almayacağını gösteriyor. Apple’ın bu özelliği neden çıkardığına dair net bir bilgi olmamakla birlikte, tahminen de firma, başlangıçta çalışır durumda olmayabilecek özellikler yerine daha emin oldukları özelliklere odaklanmayı tercih etmiş olabilir.

Apple, Vision Pro’da gizemli şeyler oluyor!

Açık Gökyüzü Ortamı’nın akıbeti belirsizliğini korurken, Vision Pro’nun Şubat ayındaki lansman tarihi hâlâ geçerli. Ön siparişler 19 Ocak’ta başlayacak ve sipariş süreci enteresan bir sistem içeriyor. Apple, Vision Pro’yu sipariş etmek isteyenlerin yüzlerini tarayabilmek için yüz tanıma özelliğine sahip bir iPhone yahut iPad kullanmaları gerektiğini belirtiyor. Bu süreç, kullanıcılara tam oturan Light Seal ve baş bantları belirlemek için yapılıyor.

Eğer Vision Pro siparişi vermek istiyorsanız, Apple mağaza uygulamanızın şimdiki olduğundan emin olun. Zira yüz tarama özelliğini destekleyen en son sürüm 11 Ocak’ta yayınlandı. Bu yenilikler ve gelişmeler, Apple’ın teknoloji dünyasında nasıl bir iz bırakacağını gösteriyor ve kullanıcılar için yeni bir tecrübe sunuyor. Vision Pro, tasarımı ve özellikleriyle merak uyandıran bir eser olarak öne çıkıyor ve kullanıcılara farklı bir gerçeklik tecrübesi vaat ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz