Ana Sayfa Mobil Apple’ın katlanabilir iPhone/iPad’i üzerindeki çalışmalar sürüyor

Apple’ın katlanabilir iPhone/iPad’i üzerindeki çalışmalar sürüyor

0
Apple’ın katlanabilir iPhone/iPad’i üzerindeki çalışmalar sürüyor

Apple’ın katlanabilir iPhone geliştirmesiyle ilgili öykü devam ediyor ve yeni bilgiler aygıt hakkında hem ilerleme hem de maniler olduğunu gösteriyor. Samsung ve Huawei üzere rakipler katlanabilir telefon pazarında kendilerine sağlam bir yer edinmişken, Apple’ın uzun vakittir beklenen katlanabilir telefon teşebbüsü hala sır üzere saklanıyor.

Weibo’da yer alan bir duyumcuya nazaran Apple, katlanabilir telefonunu faal bir formda geliştiriyor ve hatta rakip aygıtları tahlil emeliyle kesimlere ayırıyor. Lakin ekran testlerinde “tatmin edici olmayan sonuçlar” nedeniyle yaşanan gecikmeler, Apple’ın katlanabilir aygıtını daha da geciktirebilecek yüksek standartlarını gösteriyor.

Katlanabilir telefon konusunda rakipler yeni modelleri piyasaya sürme yarışındayken, Apple bu durumdan pek etkilenmiş üzere görünmüyor. Klâsik akıllı telefon pazarındaki hakimiyeti ve Apple Vision Pro‘nun yakın vakitteki başarısı sayesinde, şirket sabırlı bir strateji izleyebiliyor. Apple için katlanabilir bir telefon, stratejik bir çeşitlilikten öte, bir mecburilik değil. Şimdi mükemmelleştiremediği bir pazarda tez etmeye gereksinimi yok.

Apple’ın katlanabilir iPhone/iPad’i üzerindeki çalışmalar sürüyor

Daha evvelki raporlara nazaran Apple, iki prototip üzerinde düşünüyor: Birincisi Galaxy Z Flip üzere bir kapaklı telefon, başkası ise 8 inç ekranlı içe katlanan bir iPad. Birden fazla uzman, daha kalın tasarımı nedeniyle daha az dayanıklılık telaşı taşıyan daha büyük form faktörünün tercih edileceğine inanıyor.

Rapora nazaran, Apple’ın gecikmesine karşın potansiyel bir avantajı var. Yılların yüksek çözünürlüklü ekran tecrübesi, katlanabilir aygıtlara yeterli bir biçimde aktarılabilir ve kalite açısından mevcut rekabeti geride bırakmalarını sağlayabilir.

Peki, katlanabilir iPhone’ları yahut iPad’leri ne vakit görebiliriz? Daha evvel 2025 yılına işaret eden söylentilere rağmen, en son sızıntılar muhtemel bir gecikmeyi işaret ediyor. The Information ve The Elec’in varsayımlarına nazaran, Apple kendi imza kalite standartlarından ödün vermeden 2026 yılında bir lansman yapabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz