Ana Sayfa Mobil ASUS ROG Phone 8 Pro’nun art paneli dayanıklılık testinde kırıldı

ASUS ROG Phone 8 Pro’nun art paneli dayanıklılık testinde kırıldı

0
ASUS ROG Phone 8 Pro’nun art paneli dayanıklılık testinde kırıldı

Geçtiğimiz ay global pazarlarda tanıtılan ASUS ROG Phone 8 serisi, Tayvanlı markanın en yeni oyun telefonları ortasında yer alıyor. Evvelki kuşaklara kıyasla ağır oyun odaklı dizayndan uzaklaşan bu seri, çok daha ana akım telefonlara benziyor. ROG Phone 8 Pro, Zack Nelson’ın (JerryRigEverything olarak da bilinir) güçlü dayanıklılık testine tabi tutuldu.

ROG Phone 8 Pro‘nun dayanıklılık testi, telefonun bilhassa oyun telefonlarına mahsus tasarım ayrıntılarının yanı sıra, günlük kullanımda nasıl bir performans sergilediğine dair kıymetli bilgiler sunuyor. Test, çizilme testi ile başlıyor ve ROG Phone 8 Pro, çabucak hemen her akıllı telefonda olduğu üzere 6. düzeyde çizikler ve 7. düzeyde daha derin yarıklar alıyor. Oyun telefonu, Gorilla Glass Victus 2 ile donatılmış durumda.

ASUS ROG Phone 8 Pro’nun art paneli dayanıklılık testinde kırıldı

ASUS ROG Phone 8 Pro, metal bir yapıya sahip ve kazıma testlerinde telefonun tüm kenarları çizikler oluşturuyor. Aygıt, alevlere 20 saniye dayandıktan sonra ekranın pikselleri beyaza dönüyor.

Dayanıklılık testinin en değerli kısmına gelince, YouTuber, ROG Phone 8 Pro‘yu ön ve art taraftan büküyor. Önden uygulanan kâfi ölçüde basınçla kıymetli bir esneme görülüyor. Arttan bükme ise, art cam panelin büsbütün kırılmasına neden oluyor. Lakin telefon, ROG Phone 5 ve 6’nın bu testte başarısız olduğu üzere kırılmaktan kaçınıyor. Genel olarak, ROG Phone 8 Pro, JerryRigEverything’in testini geçiyor ve gerçek kullanımda telefonu bu kadar sert bükme ihtimaliniz hayli düşük.

Zack, ROG Phone 8 Pro‘nun iç yapısını gösteren bir de sökme süreci gerçekleştirdi. Bu süreçte, ROG LED ışıkları, daha büyük bir soğutma sistemi ve daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz