Ana Sayfa Otomobil Audi şoförsüz araç konseptini tanıttı!

Audi şoförsüz araç konseptini tanıttı!

0

{iframe}

Otomobiller artık hepimizin üçüncü ömür alanı haline geliyor. Bu fikirden yola çıkarak bir konsept geliştiren Audi de yeni konseptini görücüye çıkardı. Şangay Araba Fuarı’nda podyuma çıkan Audi şoförsüz araç konsepti AI:ME, geleceğin mega kentlerine bir projeksiyon çiziyor.

Audi şoförsüz araç konseptini tanıttı!

Alman lüksü Audi, bundan iki yıl evvel, uzun seyahatler için kullanılacak konsept arabası Alcon’u tanıtmıştı. Artık ise bu konsepti AI:ME ile bir adım öteye taşıdı. Yeni konseptte yer alan elektrikli motor 125 HP’lik gücü ile dikkat çekiyor. Aracın tasarımı da bilimkurgu sinemalarını aratmıyor. Aracın içi bir lounge görünümünde.

Dört kişilik kapasiteye sahip AI:ME, dördüncü derece otonom sürüş özelliğine sahip. Pekala bu ne demek? Araç, şoförsüz araca müsaade verilen tüm yollarda kendi başına gidebiliyor. Bu yüzden AI:ME’nin direksiyonu sadece gereksinim halinde ortaya çıkıyor. Araba içinde şoför dahil hiç kimse sürüş ile çok fazla ilgilenmiyor. Kabinde kullanılan bilgi cümbüş sistemi sesle, göz hareketleriyle ve dokunmatik ekranlarla denetim edilebiliyor.

Başta da dediğimiz üzere bu konsept, insanların üçüncü ömür alanı olarak anılıyor. Bu yüzden sürüş esnasında, arabanın içinde yemek yemek, VR gözlüklerle görüntü izlemek hatta meditasyon yapmak bile mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz