Ana Sayfa Yaşam Avrupa’nın En Hudutlu Ülkeleri Aşikâr Oldu

Avrupa’nın En Hudutlu Ülkeleri Aşikâr Oldu

0
Avrupa’nın En Hudutlu Ülkeleri Aşikâr Oldu

Zaman vakit insanların sinirleniyor olması oldukça alıştığımız bir durum. Günlük hayatımızda bizlerin de sonlandığı çok sayıda farklı olay yahut olgu karşımıza çıkabiliyor. Görünüşe nazaran bu durum her ülkede var lakin bizim ülkemizdeki kadar değil.

Yeni paylaşılan bir haritada, Avrupa’nın sinirlilik haritası çıkarıldı. Bu haritada en üstte ülkemiz yer aldı. Hatta geri kalan ülkelerden o kadar ayrılıyoruz ki bizim hudut katsayımızla en yakın takipçimiz ortasında neredeyse iki kategori fark bulunuyor.

Türkiye Avrupa’nın net formda en sinirlisi

Avrupa'Nın En Hudutlu Ülkeleri Aşikâr Oldu - Yerli Portal

Bu haritada, farklı ülkelerdeki insanların kendilerini hudutlu olarak tanımlayıp tanımlamaları üzerine toplanmış datalarla oluşturuldu. Listenin en altında Finlandiya yer aldı. Finlilerin yalnızca %5’i kendisinin günün büyük kısmında kızgın hissettiğini söz etti. İskandinav ülkesi hali hazırda en keyifli ülke olarak biliniyor.

Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmının kızgınlık düzeyi %25’in altında kalıyor. Bu durumun bizim dışımızdaki tek istisnası olan Kuzey Makedonya’da ise bu oran %26 olarak gerçekleşiyor. Kuzey Makedonya’nın içinde bulunduğu karmaşa ortamında kızgınlık oranının yüksek olması şaşırtan değil.

Ülkemizde ise durum çok daha karışık gözüküyor. Yapılan çalışmaya nazaran ülkemizdeki insanların %48’i, yani neredeyse yarısı günlük ömründe en çok deneyimlediği hissin öfke olduğunu söylüyor. Dünya’da bizden daha hudutlu olan yalnızca Lübnan var, onlar da sırf bir tık daha (%49) hudutlu durumda.

Gallup Global His Raporu’nda yer alan oranlar, 15 yaş ve üzeri bireylerden toplanan bilgilere dayanıyor. Daha sonra, toplanan bilgilerin çeşitli istatistiksel metotlarla nüfusun tamamına genişletildiği bu rapor 2021 yılının sonu ve 2022 yılının başındaki durumu ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz