Ana Sayfa Oyun Battlefield Next, sanayiyi sarsacak yıkım efektleriyle geliyor

Battlefield Next, sanayiyi sarsacak yıkım efektleriyle geliyor

0
Battlefield Next, sanayiyi sarsacak yıkım efektleriyle geliyor

Battlefield serisinin son oyununun üzerinden iki yıl geçti ve hayranlar, serinin geleceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyor. Battlefield: Bad Company’den bu yana serinin ismi neredeyse yıkımla özdeşleşse de, her oyun bu özelliği birebir biçimde yansıtmadı. Örneğin, Battlefield 2042 daha çok kum fırtınaları ve kasırgalar üzere harita özelindeki çok hava olaylarına odaklandı.

Yakın vakitte yapılan araştırmalar, Ripple Effect için VFX Direktörü iş ilanından yeni bilgiler ortaya çıkardı. Hatırlanacağı üzere, DICE LA, Temmuz 2021’de Ripple Effect olarak marka değiştirdi ve serinin ana geliştiricilerinden biri oldu. İş ilanına nazaran, VFX Yöneticisi (Los Angeles yerine stüdyonun Kanada ofislerinden birinde çalışacak) sanayideki ‘en gerçekçi ve heyecan verici yıkım efektlerini’ geliştirmeye yardımcı olacak. Bu da bir sonraki oyunun, yıkıma evvelki oyunlardan daha fazla odaklanacağını düşündürüyor.

Bazı Battlefield hayranları, bu durumu, DICE’ten ayrılıp Embark Studios’u kurarak The Finals’ı geliştiren eski meslektaşlarına bir cins meydan okuma olarak görüyor. Bu tanınan fiyatsız rekabetçi çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu, harika yıkım efektleri sunuyor ve bu yıkımların sunucu tabanlı olması, herkes için büsbütün birebir olmasını sağlıyor. İşte Embark’ın teknolojileri hakkında söyledikleri:

Battlefield Next, sanayiyi sarsacak yıkım efektleriyle geliyor

Sunucu tarafında hareket ve yıkım, uzun vakittir oyun geliştirmede bir kutsal kase olmuştur ve biz bunu The Finals’da gerçeğe dönüştürdüğümüz için sahiden gururluyuz. Hareket fiziklerinin istemci tarafında işlemek yerine, etraf hareketleri sunucuda gerçekleşiyor. Bu, tüm oyuncular için fiziklerin tek bir gerçek olduğu manasına geliyor. Bu da, çok oyunculu bir ortamda hareketli platformlarda tıpkı anda hareket edebilecek oyuncular manasına geliyor. Ya da siz ve arkadaşlarınızın tıpkı yıkılan konutta birlikte, senkronize bir formda bulunmanızı sağlıyor. Bu heyecan verici bir husus ve dinamik çok oyunculu oyunların oynanış formunu temelden değiştiriyor.

Elbette, The Finals’ın Battlefield’a nazaran değerli bir avantajı var: çok daha küçük çaplı. Yalnızca üç oyuncudan oluşan dört grubu içeriyor. Yani her maçta toplamda yalnızca on iki oyuncu yer alıyor. Buna karşılık, Battlefield oyunları uzun vakittir tıpkı oturumda 64 hatta 128 oyuncunun uğraş etmesine imkan tanıyor. Kelam konusu senkronize yıkım olduğunda, on kat daha fazla oyuncu için bunu sağlamak sıkıntı olabilir ancak tahminen de DICE’ın üzerinde çalıştığı şey tam olarak bu.

Henüz rastgele bir haber beklemek için erken olabilir. Nitekim, franchise yöneticisi Vince Zampella, gelecekteki oyunların daha fazla “pişirme” müddetine sahip olacağını ima etti. Ayrıyeten, yeni oyun DICE, Ripple Effect, Criterion ve Ridgeline Games ortasında çok stüdyolu bir işbirliği olacak. Halo ve Disintegration’ın eski yaratıcısı Marcus Lehto tarafından kurulan Ridgeline Games, bilhassa tek oyunculu kampanya üzerine çalışacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz