Ana Sayfa Sinema Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema ve Diziler

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema ve Diziler

0
Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema ve Diziler

Yıllar evvel yayınlanmış olmasına karşın birden fazla dizinin karakterleri yahut replikleri günümüzde popülerliğini koruyor. Hatta birtakım karakterler o kadar seviliyor ki, dizide öldüğünde güya gerçek hayatta ölmüş üzere yas tutuldu. Aşk-ı Memnu ve Fatmagül’ün Cürmü Ne üzere projeler ile ünlenen bayan oyuncu Beren Saat, günümüzde popülerliğini koruyan ünlü oyunculardan bir tanesi.

Türkiye’nin Yıldızları programında sergilediği performans ile direktör Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çeken ve profesyonel oyunculuk mesleğine başlayan Beren Saat dizileri ile epey tanınan oldu. Bilhassa Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Bihter Yöreoğlu karakteri ve Fatmagül’ün Kabahati Ne? dizisinde canlandırdığı Fatmagül karakteri ile hayli büyük bir hayran kitlesi edinen Beren Saat filmleri ile de gönüllere taht kurdu. Gelin daima birlikte ünlü oyuncu Beren Saat’in oynadığı dizi ve filmlere yakından bakalım.

Beren Saat’in rol aldığı dizi ve sinemalar:

Aşka Sürgün
Gecenin Kanatları
Aşkımızda Mevt Var
Fatmagül’ün Hatası Ne?
İntikam
Güz Sancısı
Hatırla Sevgili
Gergedan Mevsimi
Muhteşem Yüzyıl Kösem
Atiye
Benim Dünyam
Aşk-ı Memnu

Kan davası bitsin diye evlenmek: Aşka Sürgün

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2005
 • IMDb Puanı: 4.2
 • Oyuncular: Beren Saat, Mahsun Kırmızıgül, Bahri Beyat

Doğulu iki ailenin, birbirine duyduğu kan davası ve düşmanlığı ile başlayan bu dizi, Beren Saat’in dizide canlandırdığı Zilan ve Mahsun Kırmızıgül’ün canlandırdığı Hazar karakterinin etrafında dönüyor. Zilan karakterinin ailesi olan Şahvar ailesi ile Hazar karakterinin ailesi Azizoğulları artık bu savaşın bitmesini istemektedir. Bunun için ise törelerin gerektirdiği üzere, karşı tarafa bir kan bedeli ödenmek zorundadır. Bu nedenle de Zilan karakteri ile Hazar karakteri evlenmek zorunda kalır.

Ailesinin intikamı için hayatından vazgeçen kız: Gecenin Kanatları

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2009
 • IMDb Puanı: 4.6
 • Oyuncular: Beren Saat, Murat Ünalmış, Erkan Petakkaya

Çok küçük yaşta ailesi bir polis baskını esnasında öldürülen Gece karakteri, ailesinin intikamını alabilmek için örgüte katılmak yoluna başvurur. Canı değerine ailesinin intikamını almak isteyen Gece, bir canlı bomba olma teklifini bile kabul eder. Canlı bomba olarak İstanbul’a gelen gece, bakanın konuşması esnasında kendisini havaya uçuracak ve ailesinin intikamını alacaktır.

Bir kiralık katil ile avukat aşkı: Aşkımızda Mevt Var

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2004
 • IMDb Puanı: 5.7
 • Oyuncular: Oktay Kaynarca, Ece Uslu, Volkan Severcan

Başrollerini Oktay Kaynarca ve Ece Uslu’nun üstlendiği, 2004 yılında yayınlanan Aşkımızda Vefat Var dizisi epey farklı bir öyküye sahipti. Bir yanda yaptığı mesleği epey seven, adalete tamamiyle inanan, kanunlar ile yaşayan Avukat Pervin karakteri bulunuyor. Öbür tarafta ise tamamiyle karanlık bir dünyaya sahip, kiralık katil Sinan karakteri. Tamamiyle talih yapıtı tanışan bu iki karakter, birbirlerine olan ilgilerine pürüz olamazlar. Beren Saat ise, dizide şimdi daha 20 yaşında bir kız karakter olan Nermin’i canlandırıyor.

Trajik bir kıssa: Fatmagül’ün Hatası Ne?

 • Vizyon Tarihi: 2010
 • IMDb Puanı: 5.8
 • Oyuncular: Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik

Abisi ve yengesiyle yaşayan Fatmagül, çocukluk aşkı Mustafa ile evlenebilmek için gün saymaktadır. Ağabeyi ve yengesiyle sorunlu bir hayat yaşayan Fatmagül, Mustafa ile yeni meskenlerini inşaa ediyor, evlilik için süratli adımlar atmaya devam ediyordu. Her şey hoş giderken, Mustafa’yı denize uğurlamak için gece yarısı dışarı çıkan Fatmagül 4 kişi tarafından tecavüze uğrar. Tecavüz edenlerden bir kişi ile evlenmek zorunda kalan Fatmagül, Kerim karakteri ile evlenecektir. Bu süreçte sevdiği bayanın tecavüze uğradığını duyan Mustafa, elleriyle yaptıkları konuta ateşe verir. Bir müddet sonra Kerim’in ona tecavüz etmediğini öğrenen Fatmagül, Kerim’e karşı ilgi duymaya başlar.

17 yıl sonra alınan aile intikamı: İntikam

 • Vizyon Tarihi: 2013
 • IMDb Puanı: 5.8
 • Oyuncular: Beren Saat, Mert Fırat, İstek Gamze Kılınç

17 yıl evvel, mahalledeki bir ekip komşular tarafından iftiraya uğrayan ve öldürülen babasının intikamını almak isteyen Yağmur, 17 yıl sonra tekrardan birebir mahalleye taşınmıştır. Babasına iftirayı atan ailelere farklı bir isimle sızmaya çalışan karakterimiz, ailenin oğlu Emre ile aşk yaşamaya başlar.

Politika ile karışan sevgi: Güz Sancısı

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2009
 • IMDb Puanı: 6.1
 • Oyuncular: Murat Yıldırım, Beren Saat, Okan Yalabık

1950’li yıllarda geçen Güz Sancısı dizisi, babası epey büyük bir ağa olan Behçet’in karmaşık hayatı ile başlıyor. Hukuk fakültesinde epey başarılı bir öğrenci olan Behçet, babasının isteği üzerine siyasete girmek zorunda kalmıştır. O devirler epeyce kirli olan siyasete adım atmak zorunda olan Behçet, birebir vakitte komşularının kızı Elena’ya ilgi duymaktadır. Ona duyduğu ilgi vakitle aşka dönüşüyor fakat bir yandan da siyasete olan sevgisi de ağır basmaya başlıyor. Behçet vakitle ağır bir milliyetçiye dönüşüyor ve Elena ile olan aşkları bundan etkileniyor.

30 yıl mahkum bırakılan şair: Gergedan Mevsimi

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2012
 • IMDb Puanı: 6.4
 • Oyuncular: Behrouz Vossoughi, Monica Bellucci, Yılmaz Erdoğan

İranlı bir şair olan Sahel Farzan, 30 yıl boyunca mahpus hatasına mahkum bırakılmıştır. Bu süreçte şairin ailesi, onun öldüğü haberini aldıktan sonra İran’dan İstanbul’a taşınmışlardır. 30 yıl sonunda mahpustan çıkan Sahel Farzan, ailesini aramak için Türkiye’ye gelmek zorunda kalır.

Şehzade ile Kösem Sultan’ın aşkı: Mükemmel Yüzyıl Kösem

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2015
 • IMDb Puanı: 6.5
 • Oyuncular: Hakan Şahin, Sener Savaş, Nurgül Yeşilçay

Babası II. Mehmed öldükten sonra tahta geçen şehzade I. Ahmed, bir müddet sonra Kösem Sultan’a aşık olmuştur. Kösem Sultan, o periyotlarda sarayın harem cariyelerinden bir adedidir. Kösem Sultan ile birbirlerine aşık olan I. Ahmed’in sonra Kösem Sultan’ın başa geçme uğraşını husus alan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi, Osmanlı periyodunda yaşanan olayları husus almıştır.

Hayatı değişen genç ressamın öyküsü: Atiye

 • Vizyon Tariihi: 2019
 • IMDb Puanı: 7.0
 • Oyuncular: Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun

İstanbul’da çok hoş bir hayatı olan Atiye, bir ressam atölyesine sahip. Yakın vakitte bir standa hazırlanan Atiye’nin pek hoş bir ailesi ve epey varlıklı bir erkek arkadaşı vardır. Hayatında her şey yolunda giderken, Göbeklitepe’de yapılan bir keşif sonucu Atiye’nin hayatı baştan aşağı değişir.

Hem görme, hem de duyma yetisi olmayan Ela’nın hayatı değişiyor: Benim Dünyam

 • Vizyon Tarihi: 2013
 • IMDb: 7.5
 • Oyuncular: Beren Saat, Uğur Yücel, Ayça Bingöl

Beren Saat filmleri ortasında epeyce başarılı bir performans sergilediği Benim Dünyam filmi, 2013 yılında vizyona çıkmış ve epey beğenilmişti. Beren Saat, burada doğuştan görme ve duyma yetisi olmayan Ela karakterini canlandırıyor. Yıllarca bu yüzden toplumdan uyumsuz bir hayat yaşayan Ela, yıllar sonra hayatını değiştirecek Becerikli hoca ile tanışır. Yetenekli hoca, ona daha kaliteli bir hayat sunabilmek için çalışıyor, Ela’ya yaşamayı öğretiyor.

Beni beni, bihterini: Aşk-ı Memnu

 • Vizyon Tarihi: 2008
 • IMDb Puanı: 7.6
 • Oyuncular: Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nabahat Çehre

Beren Saat dizileri arasında aklımıza kazınan birinci dizilerden bir tanesi ise Aşk-ı Memnu. Dizi, hayli güçlü ve İstanbul’un sayılı iş adamlarından birisi olan Adnan Ziyagil’in meskeninde geçiyor. Birinci karısı İnci’yi kaybettikten sonra Bihter karakteri ile evlenen Adnan beyefendi, başına geleceklerden habersizdir. Dizideki Behlül karakteri ile kapalı aşk yaşayan Bihter, Adnan Ziyagil’i aldatmaktadır.

Yakın arkadaş iki babanın çocukları: Hatırla Sevgili

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Sinema Ve Diziler - Yerli Portal

 • Vizyon Tarihi: 2006
 • IMDb Puanı: 7.8
 • Oyuncular: Beren Saat, Cansel Elçin, Okan Yalabık

Şevket ve İstek karakterleri, Heybeliada’dan iki çocukluk arkadaşı olup, bir müddet sonra yolları ayrılmıştır. Şevket karakteri savcı olmuş, İstek ise milletvekili olmuştu. Bu nedenle ortalarına soğukluk giren iki dostun çocukları Yasemin ve Ahmet, birbirlerine aşık olur ve evlilik kararı alırlar. Bununla birlikte bu yakın iki dost, dünür olma yoluna girerler. Yasemin ve Ahmet karakteri ise aşk dolu bir evlilik hayatına. Beren Saat, bu dizide Yasemin karakterini canlandırıyor.

Başarılı oyuncu Beren Saat’in yer aldığı tüm sinemalar ve dizileri sizler için bir ortaya topladık. Aşk-ı Memnu, Fatmagül’ün Hatası Ne? üzere ünlü projelere imza atmış oyuncu, günümüzde popülerliğini koruyor. Sizler Beren Saat’in hangi dizi yahut sinemasını izlediniz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz