Ana Sayfa Kripto Para Binance CEO’sundan Tartışma Yaratan FTX Açıklaması

Binance CEO’sundan Tartışma Yaratan FTX Açıklaması

0
Binance CEO’sundan Tartışma Yaratan FTX Açıklaması

Kripto para dünyası, son periyotlarda neredeyse yalnızca FTX’i konuşuyor. Tüm ayrıntılarına buradan ulaşabileceğiniz olayı özetlemek gerekirse; dünyanın en büyük kripto para borsaları ortasında yer alan FTX resmen iflas etti ve kripto para piyasalarına itimat bir sefer daha bitmiş oldu. Kesimin önde gelen isimlerinden olan Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bu süreçte en çok eleştirilen isimler ortasında yer almıştı.

Namıdiğer CZ, dün ise Twitter’da bir ANCAK (soru-cevap) aktifliği gerçekleştirdi. Bu aktifliğin bir numaralı gündem unsuru ise iddia edebileceğiniz üzere FTX’ti. Kullanıcılar tarafından gelen sorularda FTX’e yatırım yapma konusunda güven verdiği için eleştirilen CZ, çuvaldızı nihayet kendisine batırdı. Lakin Binance CEO’su, FTX’in batışında kendileriyle birlikte öteki sermaye yatırımcılarının da suçlu olduğunu kabul etti.

CZ, sorumluluğu kabul etse de yatırımcılarda da cürüm olduğunu söylüyor!

Binance Ceo'Sundan Tartışma Yaratan Ftx Açıklaması - Yerli Portal

“Biz de dahil olmak üzere tüm yatırımcılar, neden onlara yatırım yaptık? Bu suçlamanın aslında biraz doğru olduğunu düşünüyorum. FTX’e yatırım yapan tüm yatırımcılar bir kusur yaptı ve birçoğu çok profesyonel yatırımcılardı. Neden bu türlü bir şey olabileceğini öngöremediler?” şeklinde konuşan CZ, yeniden de tek hatanın kendilerinde olmadığını belirtti. Binance CEO’suna nazaran yatırımcılar da hatalıydı…

“Bir kullanıcı olarak, tıpkı vakitte sizin de sorumluluğunuz var. Tüm sorumluluğu diğerlerine atamazsınız. Berbat şeyler olduğunda hep diğerini suçlarsanız, her vakit başarısız olursunuz. Ayrıyeten her vakit kendinize karşı en sorumlu bireye, yani kendinize bakıyorsunuz.” tabirini kullanan CZ, Binance’in de ziyanda olduğunu belirtti.

“580 milyon dolar bedelindeki FTT’nin küçük bir kısmını satabildik!”

Binance Ceo'Sundan Tartışma Yaratan Ftx Açıklaması - Yerli Portal

Binance, 2019 yılından beri FTX’e yatırım yapan şirketler ortasında yer alıyordu. Bu bahse da ayrıyeten değinen CZ, bugüne kadar 580 milyon dolar değerinde FTT (FTX’in lokal kripto para birimi) satın aldıklarını, bunun sırf küçük bir kısmını satabildiklerini açıkladı. CZ’e nazaran Binance de öbür yatırımcılar üzere FTX’in batışı nedeniyle zarar etmişti.

CZ’e nazaran Binance’in tek ziyanı, ellerinde tuttukları FTT’den kaynaklı değildi. Sigorta fonları oluşturduklarını söyleyen CEO, “Sektörde rastgele bir şeyin düştüğü bir durum yaratmak istemiyoruz. Binance, bunu sağlamak için ödeme yapmak zorunda kalıyor.” sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz