Ana Sayfa Kripto Para Binance, FTX’i Satın Almaktan Vazgeçtiğini Açıkladı

Binance, FTX’i Satın Almaktan Vazgeçtiğini Açıkladı

0
Binance, FTX’i Satın Almaktan Vazgeçtiğini Açıkladı

İlk olarak Wall Street Journal tarafından duyurulan muahededen çekilme haberi, akabinde Binance’in Twitter hesabı tarafından da doğrulandı. Aslında bu durum kripto para borsası tarafından beklenen bir haberdi. Birtakım kaynaklar, Binance’in FTX.US’in de mutabakata dahil olmaması durumunda muahededen çekileceğini söylemişti.

Binance’in açıklaması şu formda;

“Kurumsal durum tespitinin yanı sıra, yanlış kullanılan müşteri fonları ve ABD regülatörlerinin soruşturmalarıyla ilgili en son haberlerin bir modülü olarak, potansiyel FTX.com satın alımından vazgeçmeye karar verdik.
Başlangıçta, umudumuz FTX müşterilerinin likidite sağlamasına dayanak olabilmekti, lakin sorunlar denetimimizin ve yardım etme yeteneğimizin dışında yer alıyor.
Bir daldaki her büyük aktör başarısız olduğunda perakende yatırımcılar ziyan görecektir. Son birkaç yılda kripto ekosisteminin daha esnek hale geldiğini gördük ve vakitle kullanıcı fonlarını berbata kullananların hür piyasa tarafından ayıklanacağına inanıyoruz.
Düzenleyici çerçeveler geliştirildikçe ve sanayi daha fazla yerelleştikçe, ekosistem daha da güçlenecektir.”

As a result of corporate due diligence, as well as the latest news reports regarding mishandled customer funds and alleged US agency investigations, we have decided that we will not pursue the potential acquisition of https://t.co/FQ3MIG381f.

— Binance (@binance) November 9, 2022

Bitcoin, yüzde 11’den fazla kıymet kaybetti

Binance’in FTX ile olan mutabakatından vazgeçmesi haberinin akabinde BTC, yüzde 11’den fazla bedel kaybetti. Haberin yazıldığı saat prestijiyle BTC, 16.025 dolardan süreç görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz