Ana Sayfa Kripto Para Binance Kripto Projeleri İçin Yardım Fonu Kuracak

Binance Kripto Projeleri İçin Yardım Fonu Kuracak

0
Binance Kripto Projeleri İçin Yardım Fonu Kuracak

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in “kardeş şirketi” olan Alameda Research isimli kripto para ticaret platformunu “hayali paralarla” fonlanmasının ortaya çıkışı geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan bahislerinden birisiydi. Sonrasında ise Binance, evvel FTX’i satın alacağını açıklamış daha sonra da bu satın alımdan vazgeçtiğini açıklamıştı.

Tüm bu olayların akabinde FTX, iflas müracaatında bulunurken şirketin CEO’su Sam Bankman da istifa etmiş ve iki günde milyarlarca dolar kaybetmişti. Çığ üzere büyüyen bu olayların üzerineyse Binance FTX’in kendi para ünitesi FTT’nin yatırma süreçlerini durdurmuştu.

Binance’den nakit problemi çeken projelere yardım fonu

Binance Kripto Projeleri İçin Yardım Fonu Kuracak - Yerli Portal

Binance’in CEO’su ve kurucusu olan Changpeng Zhao (CZ), bugün Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada FTX ve Alameda Research’e sırtını dayayan ve bu fiyaskonun akabinde boşlukta kalan projeler için bir “yardım fonu” kuracaklarını açıkladı. CZ’nin açıklamasına nazaran bu fon, halihazırda muhakkak bir noktaya kadar gelmiş, topluluk tarafından güçlü olduğu kabul edilen ancak nakit paraya gereksinimi olan projelere yardım edilmesi için bir fon kurulacağını açıkladı.

Bu yatırımcıların Binance Labs’te yer alacağını ve hem Binance’in hem de dışarıdan yatırımcıların projelere yatırım yapabileceğini belirtti. CZ ayrıyeten projelere yatırım yapmak isteyenlere de kapılarının açık olduğunu belirtti.

CZ, halihazırda güçlü bir topluluğa sahip olan lakin nakit gereksinimi olan projelerin Binance Labs’a müracaat yapması gerektiğini de belirtti. “Kripto bir yere gitmiyor. Biz hâlâ buradayız. Haydi tekrar inşa edelim” diyen CZ’nin bu adımıyla birlikte kripto piyasasını tekrar hareketlendirmesi bekleniyor. Birtakım yatırımcılar ve analistler ise CZ’nin bu hareketinin hem Binance’in hem de yardıma muhtaçlığı olan projelerin büyümesinde büyük rol oynayacağını sav ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz