Ana Sayfa Yaşam Bursa’da Sokağa Uçak Düştü! İşte Olay Yerinden İmajlar

Bursa’da Sokağa Uçak Düştü! İşte Olay Yerinden İmajlar

0
Bursa’da Sokağa Uçak Düştü! İşte Olay Yerinden İmajlar

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yürekleri ağızlara getiren bir kaza meydana geldi. Bölge yakınlarındaki Yunuseli Havalimanı çevresinde uçuş gerçekleştiren bir eğitim uçağı, teknik sıkıntılar sebebiyle mahalle ortasındaki apartmana çarptı. Tek motorlu eğitim uçağı süratle yere çakıldı.

Apartmana çarptıktan sonra süratle sokağa düşen eğitim uçağı, yere çakılırken iki arabaya de hasar verdi. Otomobiller alev alırken, tüm mahalle sokaklara inip olan biteni anlamaya çalıştı. İtfaiye, ambulans ve polis araçları bölgeye intikal ederken, uçaktaki iki pilotun hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bursa’da uçak kazası

Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Bağlarbaşı mahallesi Sarıgül sokağa düşen eğitim uçağı, etraftaki iki arabası alev topuna çevirdi. Düşerken de iki apartmana hasar veren uçağın teknik sorunlar sebebiyle düştüğü söylenirken, uçaktaki iki kişi de hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden şahısların Furkan Ökten ve Murat Avşar isimli pilotlar olduğu öğrenildi.

Bursa Valisi Yakup CanbolatSivil eğitim uçağı düştü. Teknik sebeplerden ötürü düştüğünü düşünüyoruz. İki pilot hayatını kaybetti. Yaralı yok. 2 meskende ve 2 araçta hasar oluştu. Uçak park halindeki araçların üstüne düşüyor. Düşmeyle birlikte yangın başlıyor. Birinci tespitlere nazaran yaralı yok açıklamasına yaparken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan da bahse ait açıklamalar geldi.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri: “Mahallede hasar yok”

“İçinde 2 kişinin olduğu, tek motorlu bir uçak. Furkan Okçul ve Murat Avşar vardı içerisinde. İkisi de vefat etti. Olay 15.06 gibi gerçekleşti. Çabucak ihbar verildi. Ambulans ve takımlar olay yerine birkaç yerine intikal etti. Merkez Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi. İki binanın dışında yangın var. Anında müdahale edildi. Mahalle rastgele bir kasvet kelam konusu değil. 2 adet araçta hasar var. Bunlar park halinde araçlar. Muhtemelen havalimanına inmeye çalışıyordu.”

Bursa'Da Sokağa Uçak Düştü! İşte Olay Yerinden İmajlar - Yerli Portal

Bursa'Da Sokağa Uçak Düştü! İşte Olay Yerinden İmajlar - Yerli Portal

Bursa'Da Sokağa Uçak Düştü! İşte Olay Yerinden İmajlar - Yerli Portal

Güncelleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz