Ana Sayfa Oyun CoD: Çağdaş Warfare 2’de Telefonla Doğrulama Zarurî Olacak

CoD: Çağdaş Warfare 2’de Telefonla Doğrulama Zarurî Olacak

0
CoD: Çağdaş Warfare 2’de Telefonla Doğrulama Zarurî Olacak

Video oyun dünyasının değerli isimlerinden Activision, bundan birkaç ay evvel Call of Duty serisinin yeni oyunu Call of Duty: Çağdaş Warfare 2’yi duyurdu. Oyuncuları heyecanlandıran imal, birkaç hafta evvel de açık beta sürüm olarak resmen yaynlandı. Activision, bu oyunu 28 Ekim’de tüm oyunsevelerin beğenisine sunacak.

Geri sayım devam ederken ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Activision, oyun istemcisi battle.net için ufak fakat kıymetli bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme, oyuncuların birtakım oyunlara erişebilmek için cep telefonu numaralarını sisteme kaydetmelerini zorunlu kılıyordu. battle.net’te yer alan bir bilgilendirme metninde;  Overwatch 2 ve Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 oynamak isteyen oyuncuların da telefon numaraları ile battle.net hesaplarını bağlaması gerektiği söz ediliyor.

Peki Activision, neden bu türlü garip bir karar aldı?

Cod: Çağdaş Warfare 2'De Telefonla Doğrulama Zarurî Olacak - Yerli Portal

Activision’ın dayanak sayfasında, bu garip kararın neden alındığı da açıklanıyor. O denli ki şirket, oyuncuların hile yaptıktan sonra yeni bir hesap almalarını engellemek için böyle bir karar almış. Açıklamada şu tabirlere yer veriliyor: Tek bir kişinin oluşturabileceği fiyatsız hesap sayısını sınırlamak, oyuncuların hareketlerinden sorumlu tutulmasına yardımcı olur. Bu sayede toksik davranışlar ve hile azalır. Tüm oyuncular için olumlu bir topluluk tecrübesi sağlanmış olur.

Bu ortada; battle.net için alınan kararın dikkat çeken bir yanı var. O denli ki bu hesaba kaydedilecek telefon numarasının faturalı sınır olması gerekiyor. Yani düzmece numaralar kullanılarak yahut faturasız hatlarla hesap oluşturulamayacak. Activision’ın aldığı yeni kararın tesirli olup olmadığını daima birlikte göreceğiz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz