Ana Sayfa Yaşam Covid-19 Hadise Sayıları Haftalık Olarak Paylaşılacak

Covid-19 Hadise Sayıları Haftalık Olarak Paylaşılacak

0
Covid-19 Hadise Sayıları Haftalık Olarak Paylaşılacak

Pandemi sürecini büyük ölçüde atlattığımız şu günlerde, yavaş yavaş maskelerle ve pandemi sürecinde edindiğimiz alışkanlıklarımızla da vedalaşmaya başladık. Geçtiğimiz günlerde sevindiren birinci haber Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan gelmiş ve toplu taşımalarda maske takmak zarurî olmaktan çıkartılmıştı.

Bugün de pandemi mühleti boyunca hepimizin yakından takip ettiği bir mevzuda daha gelişme yaşandı. Biliyorsunuz ki ülkemizde görülen Covid-19 olayları birinci günlerden bu yana Sıhhat Bakanlığı’nca günlük olarak paylaşılıyordu. Bugünden itibaren ise hadise raporları artık haftalık olarak aktarılacak.

Sağlık Bakanı duyurdu:

Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla hadise sayılarının artık günlük değil haftalık olarak paylaşılacağını açıkladı. Olay raporlarıyla ilgili bilgilere yeniden bir evvelki sistemde olduğu üzere buradaki siteden ulaşabileceğiz.

Son devirlerde hadise sayılarındaki düşüşün akabinde, raporlarla ilgili bir değişikliğe gidilmesi bekleniyordu. Bu sebeple Koca’nın paylaşımı pandemi alışkanlıklarımızın birisini daha rafa kaldırmamız için büyük bir adım oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz