Ana Sayfa Oyun Cyberpunk 2077’nin Oyuncu Sayısına Anime Artışı

Cyberpunk 2077’nin Oyuncu Sayısına Anime Artışı

0
Cyberpunk 2077’nin Oyuncu Sayısına Anime Artışı

CD Projekt Red’in uzun müddet beklenen imali Cyberpunk 2077 piyasaya çıkalı hayli vakit geçmiş olsa da, yeni güncellemeler ve oyunla ilgili yeni içeriklerin ortaya çıkmasıyla popülaritesini müdafaayı başarıyor. Yakın vakitte yayınlanan Cyberpunk: Edgerunners isimli Netflix dizisi de oyunun faal oyuncu sayısını arttırmayı sağladı.

Birkaç gün evvel, SteamDB’de anlık Cyberpunk 2077 oyuncularının sayısı 37 bini aşarak rekor kırmıştı. Ağustos ayında kırılan bir evvelki rekor ise 16 bin idi. Yeni bir rekor kıran imal, bu ay ise 68 bin aktif kullanıcıyı aşmayı başardı.

Cyberpunk 2077’ye Netflix desteği

Cyberpunk 2077'Nin Oyuncu Sayısına Anime Artışı - Yerli Portal

Kill la Kill üzere başarılı animelere de imza atmış olan Studio Trigger ile Netflix işbirliğinin sonucu olan Cyberpunk 2077: Edgerunners, oyunun cihanında yer alan Night City’de geçiyor. Oyundaki karakterleri bu üretimde göremesek de etkileyici bir öykü ile karşı karşıyayız. Arcane ile “iyi oyun dizisi” yapmayı başaran Netflix, bu sefer çıtayı daha da üst çıkarmış. 

Animenin ve yeni güncellemenin yarattığı ilgiyi yalnızca Cyberpunk 2077 rekorları ile açıklamak da kâfi değil. Elden Ring ve FIFA 22 gibi büyük ilgi gören oyunların anlık oyuncu sayıları da bu rekorun gerisinde kalmıştı. 

Elbette ki yalnızca bilgisayarda Cyberpunk 2077 oynayan kişi sayısına bakarak oyunun genel popülaritesini belirlemek sağlıklı değil lakin bilgisayar oyuncusu sayısının da kıymetli bir etmen olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bilhassa son güncelleme sonrası gelen çeşitli düzeltmeler, oynanış geliştirmeleri ve ekstra özellikler oyunu daha da cazip hale getirdi. 

CD Projekt Red şu anda yükle The Witcher 4 üzerinde çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz