Ana Sayfa Kripto Para Dev Yatırım İdaresi Şirketi BlackRock, BTC İçin Fon Kurdu

Dev Yatırım İdaresi Şirketi BlackRock, BTC İçin Fon Kurdu

0
Dev Yatırım İdaresi Şirketi BlackRock, BTC İçin Fon Kurdu

Geleceğin teknolojilerinden biri olarak nitelendirilen kripto paralar, her gün yeni haberlerle gündeme geliyor. Kripto para borsası son vakitlerde büyük düşüşler yaşasa da birçok dev şirketten atılımlar gelmeye devam ediyor. Artık dev ABD merkezli yatırım idaresi şirketi BlackRock’tan bir Bitcoin (BTC) adımı geldi.

Alanında dünyanın en büyüğü olan şirket, 4 Ağustos günü kurumsal yatırımcıların kripto paralara yatırım sağlamak kripto para borsası Coinbase ile iştirak kurma kararı almıştı. Bu paydaşlığın, birinci etapta sırf başkan kripto para ünitesi Bitcoin’i kapsayacağı belirtilmişti.  BlackRock, bunun akabinde artık de ABD’deki kurumsal müşterilerinin spot BTC’ye yatırım yapmasını sağlamak için özel fon başlattı.

Müşterilerden Bitcoin için büyük talep

Dev Yatırım İdaresi Şirketi Blackrock, Btc İçin Fon Kurdu - Yerli Portal

Bu fon, 10 trilyon dolara yakın varlık yönettiği belirtilen şirketin direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapılmasını sağlayacak birinci hizmeti olarak kayıtlara geçti. Ayrıyeten şirketin, borsadaki düşüşe karşın müşterilerinden bu teknolojilere erişim konusunda çok fazla talep aldıklarını da açıklamalarına ekledi.

Bunların yanı sıra BlackRock, Bitcoin’in en eski ve en büyük kripto varlık olduğunu vurgulayarak müşterilerinin birinci ilgi konusu olduğuna dikkat çekti. Ayrıyeten şirket, BTC madenciliğinde sürdürülebilirlik konusunu incelediklerini kaydederken blok zinciri, stablecoin, kripto varlıklar üzere müşterilerine yarar sağlayacak bahisleri da araştırdıklarını aktardı.

BlackRock’un fon başlatması Bitcoin’de son günlerde yaşanan yükselişin devam etmesini sağladı. Önder kripto para ünitesi, açıklamaların akabinde 24,800 dolar civarlarına ulaşarak son zamanlardaki en yüksek düzeyine ulaştı. Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 24.490 dolardan süreç görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz