Ana Sayfa Sektörel Disney Plus, Netflix’i Tahtından İndirdi!

Disney Plus, Netflix’i Tahtından İndirdi!

0
Disney Plus, Netflix’i Tahtından İndirdi!

Pandeminin patlamasıyla birlikte sinema ve dizileri de çoğunlukla internetten izlemeye başladık. Olağan bu durum Disney Plus, Netflix üzere platformların yararına olmakla birlikte platformlar ortasında rekabette bir oldukça arttı.

Uzun bir mühlet platformlar ortasında liderliği elinde tutan Netflix, geçtiğimiz aylardan bu yana sıkıntı günler geçirmeye başlamıştı. Netflix’in abone sayılarında yaşadığı düşüşle birlikte ülkemizde de yayın hayatına başlayan Disney Plus atağa geçti.

Disney Plus’a abone olarak sinema ve dizi keyfinizi artırmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Netflix, liderliği Disney Plus’a kaptırdı

Disney Plus, Netflix'I Tahtından İndirdi! - Yerli Portal

Geçtiğimiz aylarda rekor sayıda abone kaybı yaşayan ve son aksiyonlarıyla büyük bir tenkit toplayan Netflix, uzun bir müddettir elinde tuttuğu liderliği kaptırdı. Doğal ki yaşanan son gelişmeler düşünüldüğünde bu çokta şaşırtan bir gelişme değil. Deadline’ın bildirdiği bilgilere nazaran Disney Plus’ın abone sayısı 221,1 milyona ulaştı.

Netflix ise son üç ayda kaybettiği yaklaşık 1 milyon abone sonrası 220,67 milyon aboneyle Disney Plus’ın gerisinde kaldı. Disney Plus’ın ülkemizde dahil çok sayıda ülkede hizmet vermeye başlaması sonrası ise abone sayılarında %5’lik bir artış yaşandı.

Disney Plus’a çabucak abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz