Ana Sayfa Yazılım DreamWorks Render Programı MoonRay Açık Kaynak Kodlu Oluyor

DreamWorks Render Programı MoonRay Açık Kaynak Kodlu Oluyor

0
DreamWorks Render Programı MoonRay Açık Kaynak Kodlu Oluyor

Animasyon denildiğinde akla gelen birinci markalardan biri olan DreamWorks, son yıllarda elindeki birtakım teknolojileri açık kaynak kodlu hale getirmişti. Firma limdi de animasyon departmanının kullandığı kimi araçları fiyatsız olarak insanların kullanımına açmaya hazırlanıyor.

DreamWorks Animation’dan gelen açıklamalara nazaran MoonRay adlı ışın izleme render programı, bu yılın ilerleyen vakitlerinde açık kaynak kodlu hale getirecek. Üstelik firma, Arras bulut render çerçevesini de ana kodla birlikte açacak.

DreamWorks, MoonRay’in daha da gelişmesini bekliyor

Dreamworks Render Programı Moonray Açık Kaynak Kodlu Oluyor - Yerli Portal

Konuyla ilgili bir açıklama yapan DreamWorks Global Teknolojiden Sorumlu Lider Yardımcısı Andrew Pearce, 10 yıldan uzun bir müddettir geliştirilen MoonRay’ın vektörleştirilmiş, dağıtılmış, iş parçacıklarına bölünmüş ve paralelleştirilmiş kodlarını paylaşmaktan heyecan duyduklarını açıkladı. Render konusundaki ilginin gitgide geliştirğini belirten Pearce, MoonRay’ın bu talebe karşılık verebileceğini, firmanın da açık kaynak kodlarına olan takviyesini göstermeye devam edeceğini söyledi. Pearce ayrıyeten topluluk iştirakleriyle kodun daha da gelişmesini beklediklerini söz etti.

MoonRay son periyotta DreamWorks tarafından çok kullanılan programlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu programın kullanıldığı üretimler arasında How to Train Your Dragon: The Hidden World, Croods: A New Age, The Bad Guys ve yeni gelecek olan Puss In Boots: The Last Wish üzere eserler yer alıyor. Bakalım hobi olarak animasyon ile uğraşan şahıslar, DreamWorks’ün kullandığı araçlarla birebir düzeyde animasyon projelerine ne vakit imza atacaklar. Siz de animasyon yapmakla ilgileniyorsanız bu kontaktan erken erişim talebinde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz