Ana Sayfa Yaşam Dublaj Sanatkarı Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

Dublaj Sanatkarı Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

0
Dublaj Sanatkarı Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

Filmleri altyazıyla izlemeye takıntılı olan beşerler vardır zira dublajın, oyuncuların aktarmak istediklerini anlatamadığından yakınırlar. Lakin Türkiye’deki dublaj dalının ne kadar kaliteli olduğunu, ne kadar değerli ses sanatkarlarına sahip olduğumuzu biliyoruz.

Bu pahalı ses sanatkarlarından biri, yüzlerce karaktere ses olmuş sanatkarımız Sungun Babacan, bugün aldığımız bir haber ile 63 yaşında hayata gözlerini yumdu ve ortamızdan ayrıldı. Kendisi şimdi basına açıklanmayan rahatsızlığı sebebiyle hastanede tedavi görüyordu.

Yüzlerce ikonik karakterin Türkçede sevilen sesi olmuştu

Dublaj Sanatkarı Sungun Babacan Hayatını Kaybetti - Yerli Portal

Kendisi yüzlerce sinema için yüzlerce farklı karakteri seslendirmişti. Ünlü Hollywood aktörlerinin canlandırdığı karakterleri Türkçe dublajda duyguyu hiç kaybettirmeden aktarabilen az başarılı ses sanatkarlarımızdan biriydi Sungun Babacan.

Babacan’ın seslendirdiği aktörler ortasında Tom Cruise, John Travolta, Christian Bale, Tom Hanks, Nicholas Cage, Bruce Willis ve Mel Gibson gibi efsaneler yer alıyor. Kendisi oyun dünyasında da League of Legends’tan seslendirdiği Lucian karakteri ile tanınırdı.,

Aslen Hacettepe Üniversitesinde İşletme Fakültesini bitiren Sungun Babacan, 1980’li yılların başında TRT’de sunuculuk yapmasıyla birlikte seslendirme dünyasına birinci kez girmiş oldu. O günden bugüne de kendisini sinemalarda, dizilerde ve oyunlarda görüyorduk. Kendisini hürmet ve rahmetle anıyor, Türkçe seslendirme sanatına kattıklarından ötürü teşekkür ediyor ve ailesine baş sıhhati diliyoruz…

Sungun Babacan’ın hayat verdiği karakterler:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz