Ana Sayfa internet e-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı – Ağustos 2022

e-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı – Ağustos 2022

0
e-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı – Ağustos 2022

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, e-Devlet hizmeti ile ilgili değerli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda hem e-Devlet’i kaç kişinin kullandığı hem de e-Devlet’e yönelik çalışmalara değinildi. 

Ali Taha Koç tarafından yapılan açıklamalara nazaran e-Devlet kullanıcı sayısı, an prestijiyle 60 milyonun üzerine çıkmış durumda. Bu sayı, 15 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 91’ine denk geliyor. e-Devlet’te toplam 6 bin 665 dijital hizmet bulunduğundan bahseden Koç, “Araçlarım” üzere bütünleşik hizmetlerin her geçen gün biraz daha tanınan olduğunu söyledi. Ali Taha Koç’a nazaran Araçlarım hizmeti, bugüne dek 310 milyondan fazla kez kullanıldı.

Ali Taha Koç’un açıklaması şu halde:

E-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı - Ağustos 2022 - Yerli Portal

“Salgın periyoduyla e-Devlet Kapısı’nın kıymeti de arttı. e-Devlet Kapısı, yalnızca salgın üzere inanılmaz vakitlerde işleri kolaylaştırmakla kalmadı, tıpkı vakitte vatandaşlarımızın vakitten da tasarruf etmelerini sağladı. e-Devlet Kapısı sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar sayesinde Dijital Türkiye yolunda atılan en büyük adım olduğunu her geçen gün ispatlamaya devam ediyor. Bugün prestijiyle kullanıcı sayısı 60 milyonu geçen e-Devlet Kapısı çok daha güçlü bir biçimde yoluna devam ediyor.

Araçlarım, Çalışma Hayatım, İkametgahım üzere bütünleşik hizmetlerle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Bütünleşik hizmetlerimiz vatandaşlarımız tarafından ağır bir formda kullanılıyor. 2020 yılında açılan Araçlarım bütünleşik hizmeti bugüne kadar 310 milyondan fazla kullanıldı…”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz