Ana Sayfa Oyun EA, Yarış Oyunu Serisi Project CARS’ı İptal Etti

EA, Yarış Oyunu Serisi Project CARS’ı İptal Etti

0
EA, Yarış Oyunu Serisi Project CARS’ı İptal Etti

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Electronic Arts (EA), 2015 yılında Project Cars ismi verilen yeni bir oyun piyasaya sürdü. İki yıl sonra ise otomobil yarışı tipinde olan bu oyunun ikincisi çıktı. Serinin üçüncüsü ise 2020 yılında çıkış yaptı; lakin evvelki üretimlere nazaran eksikleri (pit stopların kaldırılması gibi) bulunmasıyla bir yarış simülasyonundan fazla bir yan oyun üzere hissettirdi ve hayranlar tarafından eleştirildi.

Geçen 2 yılın akabinde Slightly Mad Studios’un geliştirdiği sevilen oyunun yenisinin gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Hatta geçtiğimiz mart ayında, stüdyonun eski CEO’sunun bir paylaşımı, Procect CARS 4’ün gelebileceğine dair tezler ortaya çıkardı. Lakin ardından birinci iki oyunun listelendiği platformlardan kaldırılması ve yeni bir oyunun geleceğine dair hiçbir gelişmenin yaşanmaması, umutların yavaş yavaş kaybolmasına neden oldu. Artık ise Electronic Arts’tan hayranları üzecek haber geldi.

Project CARS serisi iptal edildi

Ea, Yarış Oyunu Serisi Project Cars'I İptal Etti - Yerli Portal

Electronic Arts, sessiz sedasız Project CARS serisini iptal etme kararı aldı. Seri için ‘geliştirme ve yatırımı’ durdurduğunu söz eden dev şirket, Project CARS için çalışan işçinin de uygun rollere geçirileceğini aktardı.

GamesIndustry.biz’e konuşan bir EA sözcüsü, bugün yarış portföyleri için yeni bir gelişmeyi duyurduklarını söyleyerek serinin iptali ile ilgili şu sözleri kullandı: “Yeni Project CARS oyununu ve büyüme potansiyelini değerlendirmemizin ardından, seri için geliştirme ve yatırımı durdurma kararı aldık.”

Sözcü ayrıyeten bu şekil bir kararı almanın epey güç olduğunu söz ederek hayranların seveceği tecrübeler yaratmaya öncelik vermek istediklerini belirterek şunları ekledi: “Bu stil kararlar, hayli sıkıntı olsalar da hayranların seveceği tecrübeler yaratmak için en güçlü olduğuna inandığımız alanlara öncelik vermemizi sağlıyor. Yarış oyunlarımızdaki güçlü taraflarımıza odaklanmaya ve dünya çapında uzun vadeli olabilecek serilerimizi genişletmeye çalışıyoruz.”

Daha evvel de bahsettiğimiz üzere bu şekil bir karar esasen bekleniyordu. Slightly Mad, ağustos ayında yaptığı açıklamalarda Project CARS ve Project CARS 2’nin platformlardan sırasıyla 21 eylül ve 3 Ekim’de delist edileceğini duyurmuştu. Buna neden olarak ise araç ve pist lisanslaıarının bitmesi gösterilmişti. Üçüncü oyunun beğenilmemesi ve EA’in serinin geleceğinin olmadığını düşünmesi de iptal kararının alınmasına neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz