Ana Sayfa Oyun EA’den Makûs Oyun Oynayanlara Özel Ayar Yapacak Patent

EA’den Makûs Oyun Oynayanlara Özel Ayar Yapacak Patent

0
EA’den Makûs Oyun Oynayanlara Özel Ayar Yapacak Patent

Oyun dünyasının dev ismi Electronic Arts, oyunu iyi yahut makus oynadığınızı anlayabilecek ve ona nazaran denetimleri düzenleyebilecek bir sistemin patentini aldı. Olağan bu sistem sadece bir patent olduğundan oyunlara entegre edilip edilmeyeceği kesin olarak bilinmiyor.

EA, bugün resmen onaylanan patenti için başvuruyu aslında 2020 yılının sonlarına gerçek yapmıştı. Pekala, öngörülen sistem oyunculara ne bahislerde yardımcı olmayı planlıyor? Gelin, teknolojinin ayrıntılarına bakalım.

Sistem nasıl çalışıyor?

Ea'Den Makûs Oyun Oynayanlara Özel Ayar Yapacak Patent - Yerli Portal

EA’in yeni teknolojisi, oyuncuların oyun esnasında sundukları girdileri (hangi tuşlara/butonlara bastığını) takip edecek ve kullanıcının yetenek düzeyini belirlemeye çalışacak. Daha sonrasında kullanıcının oyunu daha rahat oynamasını sağlamak için denetim ayarlarında çeşitli değişiklikler yapacak.

Patentte bulunan görsellerdeki bilgilere nazaran bu ayarlamalar, fare/kontrolcü hassasiyetinden kullanıcı arayüzüne kadar ulaşabilecek. EA’in patentini aldığı teknolojinin öbür geliştiriciler tarafından kullanılıp kullanılmayacağı da şimdi bilinmiyor. EA, patentini aldığı çeşitli teknolojilerin kimilerini fiyatsız olarak geliştiricilere sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz