Ana Sayfa Yaşam Elektrikli Arabaların Şarj Edeceği Otel: Hotel Hyundai

Elektrikli Arabaların Şarj Edeceği Otel: Hotel Hyundai

0
Elektrikli Arabaların Şarj Edeceği Otel: Hotel Hyundai

Güney Koreli araba devi Hyundai‘dan dikkat çeken bir atak geldi. Şirket, İngiltere’deki kırsal bölgeler ortasında yer alan Essex’e bir otel kuracağını duyurdu. Lakin bu otel, bugüne kadar gördüğümüz tüm konseptlerden farklı olacak. Hatta sahip olduğu imkanlarla dünyada bir birinci olacak bile diyebiliriz. Gelin daima birlikte, Hotel Hyundai isimli bu teşebbüse yakından bakalım.

Otomobil dünyası giderek ‘elektrikli’ bir hal alıyor ve Hyundai da IONIQ serisi arabalarıyla bu kategoride yer almaya çalışıyor. Hatta şirketin Türkiye’de de sattığı IONIQ 5 isimli elektrikli arabası de var. İşte bu araba, Hotel Hyundai’a güç verecek. Şirketin açıklamasına nazaran Essex’e kurulacak otel, Hyundai IONİQ 5’lerin bataryalarıyla desteklenecek.

Hotel Hyundai işte bu türlü görünecek

Elektrikli Arabaların Şarj Edeceği Otel: Hotel Hyundai - Yerli Portal

Hotel Hyundai, bugüne kadar gördüğümüz tesislerden farklı olacak. O denli ki kırsal bir bölgeye kurulacak olan otel, elektrik gücünü sırf IONIQ 5’lerden karşılayacak. Bu bağlamda; otelin lobisi de restoran ve bar kısmı de konukların konaklayacakları odalar da Hyundai’ın elektrikli arabasıyla güç bulacak. Hotel Hyundai, 19 Ekim-5 Kasım aralığında 14 gece boyunca hizmet verecek. Pekala şirket, neden bu türlü bir işe girişti? Hyundai’ın gayesi tam olarak ne?

Hyundai, bu teşebbüsle “V2L” teknolojisini tanıtmaya çalışıyor

Elektrikli Arabaların Şarj Edeceği Otel: Hotel Hyundai - Yerli Portal

Hyundai’ın elektrikli arabaları, “V2L” isimli patentli bir teknolojiye sahip. Bu teknoloji, bir arabanın bataryasındaki enerjiyi elektronik aletlere dağıtabiliyor. Bunun için özel bir aparat kullanan Hyundai, elektrikli arabalarının konutlarımızdaki prizler üzere kullanılabilmesini sağlıyor. İşte hayata geçirilen Hotel Hyundai projesinin gayesi da bu teknolojiyi tanıtmak. Tüketiciler, Hyundai’nin V2L teknolojisi ile taşınabilir hayatın ne kadar mümkün olacağını gözleriyle görmüş olacaklar.

Bu ortada; otel ile ilgili ayrıntı verilmedi. Örneğin odalarda hangi elektronik aygıtların bulunacağı ve bir odanın kaç Hyundai IONIQ 5 ile destekleneceği bilinmiyor. Bu noktada bildiğimiz tek şey, V2L teknolojisi ile 3,6 kW’a kadar elektrik gücünün sağlanabileceği…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz