Ana Sayfa Sektörel Elon Musk, 10 Bin Tesla Çalışanının Kovulmasını İstedi

Elon Musk, 10 Bin Tesla Çalışanının Kovulmasını İstedi

0
Elon Musk, 10 Bin Tesla Çalışanının Kovulmasını İstedi

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla yöneticilerine gönderdiği bir e-posta ile gündem olmuştu. Musk, o e-postada uzaktan çalışmanın artık mümkün olmadığını, tüm çalışanların haftada en az 40 saat boyunca Tesla merkezlerinde bulunması gerektiğini söylemişti. Musk, bu karara karşı olan şahıslara de kapıyı göstermişti.

Elon Musk, bugün tekrar birebir emsal bir husus ile gündeme geldi. Tesla’daki üst seviye yöneticilere yeni bir e-posta gönderdiği ortaya çıkan Musk, Tesla çalışan sayısının yüzde 10 azaltılması gerektiğini söyledi. “Dünya genelindeki tüm işe alımları durdurun” başlığına sahip e-posta, “Ekonomiye dair çok makus bir hissiyatım var” üzere tasa verici telaffuzlar içeriyordu.

Tesla sessizliğini koruyor

Elon Musk, 10 Bin Tesla Çalışanının Kovulmasını İstedi - Yerli Portal

Elon Musk, içindeki makus hissiyatla ilgili rastgele bir şey söylemedi. En azından şimdilik… Bununla birlikte; Tesla cephesinden de bahisle ilgili hiçbir açıklama gelmedi. Elon Musk’ın Tesla yöneticilerine gönderdiği e-postanın karşılık bulup bulmayacağı henüz bilinmiyor.

Tesla ile Tesla tarafından kurulmuş olan iştiraklerinin 100 bin civarı işçi sahibi olduğu biliniyor. Bunun yüzde 10’luk kısmı ise 10 bin şahsa karşılık geliyor ki bu hiç de azımsanabilecek cinsten bir sayı değil. Üstelik işin bir de ABD cephesi var. Ülkede son yılların rekor enflasyon sayıları açıklanıyor. Öye yandan; JPMorgan CEO’sunun geçtiğimiz günlerde kurduğu “Bir kasırga, önümüze geliyor” cümlesini unutmamak lazım. Musk’ın yaptığı açıklamayı yorumlarsak, JPMorgan CEO’sununkiyle takviyeli olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz