Ana Sayfa Otomobil Elon Musk, Cybertruck’ın Suda Gidebileceğini Açıkladı

Elon Musk, Cybertruck’ın Suda Gidebileceğini Açıkladı

0
Elon Musk, Cybertruck’ın Suda Gidebileceğini Açıkladı

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk idaresinde faaliyet gösteren ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla, 2019 yılında ‘Cybertruck’ ismi verilen kamyonetini tanıttı. Birinci olarak 2021 yılında çıkması beklenen elektrikli araç, tedarik zincirindeki meseleler üzere nedenlerden ötürü ise bir türlü yollara çıkamadı.

Tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan araba için heyecanlı bekleyiş sürerken artık de Musk’tan yeni açıklamalar geldi. 51 yaşındaki teşebbüsçü, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Cybertruck ile ilgili epeyce enteresan ayrıntılar paylaştı.

Cybertruck, kısa müddetliğine bir ‘tekne’ vazifesi görerek suda gidebilecek

Ünlü milyarder, resmi hesabından yaptığı bir paylaşımda Cybertruck’ın tekne misyonu görebilecek kadar su geçirmez olacağını söz etti. Musk’ın tam açıklamaları ise şu formdaydı: “Cybertruck, kısa müddetliğine bir tekne vazifesi görecek kadar su geçirmez olacak. Böylelikle ırmakları, gölleri ve hatta çok dalgalı olmayan denizleri geçebilecek.”

Musk, çoklukla görüntü oyunları ve sinemalarda gördüğümüz bu özelliğin gerisindeki sebep ile ilgili de bir açıklamada bulundu. İş insanına nazaran su geçirmez olmasındaki sebep, arabanın SpaceX’in Teksas eyaletinde bulunan Starbase isimli tesisten ortadaki kanal yoluyla yakındaki South Padre isimli adaya geçmesinin gerekmesi.

Bu şekil bir özelliği birinci kere bir kamyonette görmüyoruz. ABD merkezli bir başka elektrikli araba üreticisi Rivian da ağustos ayında Twitter üzerinden paylaştığı bir görüntüde R1T isimli aracının bir havuzdan rahatça geçebildiğini gösteren bir test görüntüsü paylaşmıştı.

Cybertruck ne vakit çıkacak?

Elon Musk, Cybertruck'In Suda Gidebileceğini Açıkladı - Yerli Portal

2019’da tanıtılan Cybertruck’ın en başta 2021’de çıkacağı söylense de daha sonra çıkan tedarik sıkıntıları nedeniyle evvel 2022’ye daha sonra ise 2023’e ertelendiği duyurulmuştu. Musk da geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, heyecanla beklenen pick-up’ın 2023’ün ortasında yollarda olacağını tabir etmişti.

Cybertruck’ın özellikleri:

Cybertruck’ın yenilenen tasarımı:

Elon Musk’ın Cybertruck ile gezintiye çıktığı görüntü:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz