Ana Sayfa Yaşam Elon Musk, Tesla’nın Birinci İnsansı 30 Eylül’de Gösterilebilir

Elon Musk, Tesla’nın Birinci İnsansı 30 Eylül’de Gösterilebilir

0
Elon Musk, Tesla’nın Birinci İnsansı 30 Eylül’de Gösterilebilir

SpaceX ve Tesla üzere şirketleri yöneten, dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk, bir müddettir robotlarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yapıyor ve bu dalı önemsiyor. Aslında Tesla, bundan yaklaşık bir yıl evvel birinci insansı robotu “Tesla Bot”u duyurmuş, bu robotun konut işleri ve mutfak alışverişi üzere hayatı kolaylaştıracak işlerde kullanılabileceğini açıklamıştı. Elon Musk, bir kere daha bu robotla ilgili konuştu.

Tesla, önümüzdeki periyotlarda AI Day olarak isimlendirdiği bir aktiflik gerçekleştirecek ve bu aktiflik kapsamında da yeni teknolojilerini tanıtacak, yapay zeka dalıyla ilgili açıklamalarda bulunacaktı. Twitter’da bir paylaşım yapan Elon Musk, bu aktifliğin 30 Eylül’e ertelendiğini duyurdu. Pekala Musk, neden bu türlü bir karar aldı?

“O vakte kadar çalışan bir insansı robot prototipimiz olabilir”

Elon Musk, Tesla'Nın Birinci İnsansı 30 Eylül'De Gösterilebilir - Yerli Portal

Elon Musk, Twitter’daki paylaşımında ertelemenin nedenlerine de değindi. Milyarder iş insanına nazaran Tesla’nın tam manasıyla çalışan Optimus prototipi, o vakte kadar tamamlanabilir. İşte bu durum, AI Day olarak isimlendirilen aktifliğin ertelenmesine yol açmış durumda. Bu ortada; birinci duyurulduğunda Tesla Bot denilen robotun artık Optimus olarak isimlendirildiğini söyleyelim.

Elon Musk’ın robot kesimini önemsediğini söylemiştik. Gelin bunu biraz açalım. Musk, bundan birkaç hafta evvel yaptığı bir açıklamada dikkat çeken bir çıkış yapmıştı. O denli ki Musk’a nazaran insansı robotlar, Tesla için arabalardan daha değerli. Üstelik Musk’a nazaran Optimus isimli robotlar 2023 yılında piyasaya sürülebilir. Şayet bu türlü bir şey gerçekleşirse şirketin araba üretiminin nasıl sürdürüleceği merak konusu olacak.

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımı:

Tesla AI Day’i 30 Eylül’e erteledik zira o vakte kadar çalışan bir Optimus prototipimiz olabilir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz