Ana Sayfa Sektörel Elon Musk, Twitter CEO’sunu Münazaraya Çağırdı

Elon Musk, Twitter CEO’sunu Münazaraya Çağırdı

0
Elon Musk, Twitter CEO’sunu Münazaraya Çağırdı

Twitter’ı satın alacağını açıklayan Elon Musk, teklifin sonrasında yaşananlar, muahededen vazgeçmesi ve akabinde kendisine açılan davayla birlikte 2022’nin gündeminden düşmüyor.

Dünyanın en varlıklı insanı unvanını taşıyan Musk, Twitter ile ilgili açıklamalarına devam ediyor. Ünlü milyarder, son günlerde kendi Twitter hesabı üzerinden düzmece hesaplarla alakalı birçok gönderi atmaya başladı ve kimi anketler yaptı. En sonunda işi biraz daha resmiyete taşımak isteyen teşebbüsçü, yaptığı bir paylaşımla Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal’a halka açık münazara davetinde bulundu.

“Twitter’ın günlük %5’ten az düzmece yahut spam kullanıcıya sahip olduğunu kanıtlamasına müsaade verin”

Elon Musk, Twitter’a karşı savlarını desteklemekiçin Twitter’ın beyanına şu sözlerle karşılık verdi: “Twitter, 100 hesabı örnekleme metodunu ve gerçek olduklarının nasıl doğrulandığını basitçe sağlarsa, anlaşma orjinal koşullarında devam edebilir. Twitter’ın günlük %5’ten az uydurma yahut spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına müsaade verin.”

Musk daha sonra takipçilerine anket yapmaya başladı ve onlara uydurma hesapların Twitter’ın günlük kullanıcı tabanının yüzde beşinden daha azını oluşturduğuna inanıp inanmadıklarını sordu. Bu yazı yazılırken anketteki oyların %65,6’sı şu an ‘Hayır’ yönünde, oylama Pazar günü sona eriyor.

Twitter muhtemelen bu münazara davetine cevap vermeyecek. Şirketin birkaç gün içinde bitme ihtimali bulunan Musk aleyhindeki davası 17 Ekim’de başlayacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz