Ana Sayfa Sektörel Elon Musk’ın Twitter Çalışanlarını Kovacağı Ortaya Çıktı

Elon Musk’ın Twitter Çalışanlarını Kovacağı Ortaya Çıktı

0
Elon Musk’ın Twitter Çalışanlarını Kovacağı Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın almak üzere 44 milyar dolarlık teklifini yineleyen Elon Musk, bugün enteresan bir dokümanla gündeme geldi. The Washington Post’un eline geçen dokümanlar, Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra çalışanların büyük çoğunluğunu işte tutma taraftarı olmayacak.

Twitter’ın iş gücü hakkındaki kelam konusu evraklarda Musk’ın yorumuna da yer verilmişti. Evrakta bulunan tabirlere nazaran Musk, yatırımcılara Twitter’ı satın aldıktan sonra 7.500 çalışanın %75’inden ‘kurtulmayı’ planladığını söz etti.

Musk Twitter’ı almasa bile işten çıkarmalar yaşanacak:

Elon Musk'In Twitter Çalışanlarını Kovacağı Ortaya Çıktı - Yerli Portal

Üstelik Washington Post, evrakları ve daha evvelki açıklamaları kaynak alarak çarpıcı bir çıkarımda da bulundu. Paylaşılan ayrıntılara nazaran Twitter, Musk’ın eline geçmese bile büyük bir işten çıkarma furyasına konut sahipliği yapacak.

Buna nazaran Twitter’ın mevcut idaresi bozulmazsa şirket, bu yılın sonuna kadar iş gücünün dörtte birine veda edecek. Bu vedanın Twitter’a maliyeti 800 milyon dolar olarak aktarılırken, şirketin çoktan bu parayı bir kenara ayırdığı söz ediliyor.

Twitter ve Musk ortasındaki mutabakatın 28 Ekim’de çözülmesi ve en sonunda bu işin kısmen sonlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz