Ana Sayfa Güncel Elon Musk’tan çarpıcı Çin itirafı!

Elon Musk’tan çarpıcı Çin itirafı!

0
Elon Musk’tan çarpıcı Çin itirafı!

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Çin’in araba sanayisinin suratını ve verimliliğini övdü ve bu sanayinin rakipleri ortadan kaldırma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Tesla’nın payları, şirketin yavaşlama işaretleri gösteren çeyreklik kar raporunun akabinde düştü. Bu durum, Cybertruck’ın beklenenin altında performans göstermesiyle birleşti. Elon Musk, Çin’in araba sanayisinin, global ticaret pürüzleri olmasaydı başka araba üreticilerini yok edeceğini sav ederek tansiyonu daha da artırdı.

Çin’in elektrikli araç (EV) sanayisi, büyük nüfusunu beslemeye devam eden süratli bir büyüme devri yaşadı. Sanayi, başka pazarlardan çok daha ileri bir pozisyonda kendini konumlandırdı ve ana karadan öteye genişlemeye devam ediyor. Çinli araba üreticileri, uygun fiyatlı ve sağlam EV’ler sunarak birçok temel avantajı kullanıyor ve bu da onlara daha yüksek bir pazarlık gücü sağlıyor.

Elon Musk’tan çarpıcı Çin itirafı!

Tesla’nın Çeyrek Çıkar toplantısı, Musk’ın Çin MESKEN sanayisinin suratını ve verimliliğini kabul etmesi için bir fırsat sundu. Lakin, Musk, Çin MESKEN sanayisinin ilgili ticaret pürüzleri olmaksızın başka araba üreticilerini yok edebileceği konusunda bir ihtarda bulundu. Musk, Çinli KONUT şirketlerinin, uygulanabilir ticaret tarifelerine bağlı olarak Çin dışında değerli muvaffakiyetler elde edeceği görüşünde olduğunu belirtti. Dünya genelindeki pazarlara Çinli EV’lerin girişi, lokal pazarların mümkün bir biçimde yok edilmesi argümanlarına yol açtı. Bu durum, kimi hükümetlerin ucuz Çinli EV’lerle dolup taşmamak için müdafaacı tarifeler ve düzenlemeler koymasına neden oldu. Ayrıyeten Avrupa Komisyonu tarafından bir soruşturma mümkünlüğü da bulunuyor.

Tesla, Çin’de yerli markalarla paydaşlık kurma zaruriliği olmadan iş kurabilen birinci yabancı araba üreticisi oldu. Stellantis de Musk’ın Çin araba sanayisi hakkında belirttiği mevzuyu vurguladı. Tesla, BYD üzere bir Çin şirketinin başkan pozisyona yerleşmesiyle birlikte, artık başkan MESKEN üreticisi konumunu kaybetti. Tesla’nın yayınladığı kar raporu, şirketin 2023’ün 4. çeyreği için piyasa beklentilerini karşılayamadığını gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz