Ana Sayfa Sektörel Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Tehdit Üzere İkaz

Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Tehdit Üzere İkaz

0
Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Tehdit Üzere İkaz

Tesla CEO’su Elon Musk’ın çalışanlara bir e-posta gönderdiği açığa çıktı. Bu e-postada COVID-19 önlemleri kapsamında dönülen uzaktan çalışma metodunu eleştiren Musk, uzaktan çalışmanın bundan sonraki süreç için asla kabul edilemeyeceğini söz etti. Dünyanın en varlıklı insanı, çalışanların haftada en az 40 saatini ofiste geçirmesini istiyor.

Elon Musk’a ilişkin olduğu söylenen e-posta, kısa bir müddet içerisinde Twitter’a da düştü. Musk, paylaşımı görmesi üzerine e-postanın gerçekliğini doğrulamadı ancak net bir halde kapıyı gösterdi. “Başka bir yerde çalışıyor üzere davranabilirler” diyen Elon Musk, ofise gelmeyi imkansız hale getiren istisnai durumlar içinse elinden geleni yapacağını duyurdu.

Musk, geçmişte de emsal savunmalar yapmıştı

Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Tehdit Üzere İkaz - Yerli Portal

Elon Musk’ın çıkışı dikkat cazip olsa da bu tutum birinci kere yaşanmıyor. Elon Musk’ın arkadaşı olduğu bilinen Keith Rabois, bundan bir mühlet evvel yaptığı açıklamalarda Elon Musk’ın iş ömründe çalışanlara olan halini gösteren bir olaydan bahsetmişti. Rabois’e nazaran Musk, bir seferinde kahve almak için sırada bekleyen stajyer çalışanlara çok sonlanmış ve bunun üretkenliğe karşıt olduğunu söylemişti. Arkadaşı, bu olay üzerine Musk’ın tüm stajyerleri işten çıkarmakla tehdit ettiğini tabir ediyor.

Elon Musk’ın Tesla çalışanlarına gönderdiği e-posta sonrasında şirkette ne üzere sıkıntılar yaşanacağı henüz bilinmiyor. Bakalım dünyanın en güçlü insanı, kararını sonuna kadar uygulayabilecek mi… Bu durum, ilerleyen periyotlarda açığa çıkmış olacak.

Elon Musk’ın gönderdiği ortaya çıkan e-posta:

Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Tehdit Üzere İkaz - Yerli Portal

Tüm Tesla çalışanları haftanın en az 40 saatini ofiste geçirmelidir. Bu mühlet bizim fabrika çalışanlarına sorduğumuzdan daha az. Şayet bu durumu imkansız hale getiren istisnai bir durum varsa, inceleyeceğim ve direktmen onaylayacağım. Bununla birlikte; “ofis” kesinlikle Tesla’nın ana merkezi olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz