Ana Sayfa Sektörel Facebook Kurucularından: 14 Yıllık Meta COO’su İstifa Etti

Facebook Kurucularından: 14 Yıllık Meta COO’su İstifa Etti

0
Facebook Kurucularından: 14 Yıllık Meta COO’su İstifa Etti

Geçtiğimiz yıl aldığı bir kararla ismini Meta olarak değiştiren Facebook cephesinden epeyce enteresan bir haber geldi. Şirketin kuruluş devirlerinden beri Mark Zuckerberg ile birlikte çalışan isimlerden bir tanesi olan Sheryl Sandberg, Facebook’taki vazifesinden ayrılmaya karar verdiğini duyurdu. Facebook’tan bir paylaşım yapan Sandberg, tam 14 yıldır şirket bünyesinde çalışıyordu.

Sheryl Sandberg, bu kararın gerisinde yatan nedenlerin hayır işleri ve ailesi olduğunu söyledi. Facebook’taki paylaşımında hiçbir kırgınlık ya da sorundan söz etmeyen üst seviye yönetici (COO), kelamlarını Mark Zuckerberg’e teşekkür ederek sonlandırdı. Sandberg, artık şirkette etkin bir vazifeye sahip olmayacak olsa da Meta yönetim kurulunun bir üyesi olmaya devam edecek.

Yerine geçecek isim muhakkak oldu

Facebook Kurucularından: 14 Yıllık Meta Coo'Su İstifa Etti - Yerli Portal

Mark Zuckerberg, Sheryl Sandberg’in akabinde yaptığı bir paylaşımda, Sandberg için iyi arkadaşım ve ortağım tabirlerini kullandı. Sanberg’in çalışmaları için ona minnettar olduğunu söyleyen Meta kurucusu, boşalan koltuğa kimin oturacağını da açıkladı. Buna nazaran; Meta’nın yeni COO’su Javier Olivan olacak. Olivan, vazifesine sonbaharda başlayacak. Bununla birlikte; şirkette birtakım koltuk değişimleri de yaşanacak.

Mark Zuckerberg’e nazaran Meta’nın yeni COO’su olacak Javier Olivan, Sheryl Sandberg üzere çalışmayacak. Olivan’ın daha geleneksel bir COO olarak karşımıza çıkacağını söyleyen Zuckerberg, bu yöneticinin operasyon işleyiş sürecini büyük bir titizlikle yürüteceğini belirtti. Aslına bakacak olursak bu kelamların nedeni, Sheryl Sandberg’in çok tanınmış bir isim olması. Mark Zuckerberg bu türlü konuşurken, yeni bir Sandberg yaratmayacağını ima etmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz