Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger için karanlık modu çıktı!

Facebook Messenger için karanlık modu çıktı!

0

{iframe}

Facebook Messenger karanlık modu, Facebook’un eser blogunda açıklama yapmasının akabinde bugün, resmi olarak kullanıma sunuldu. Bu özellik daha evvel, yalnızca sürpriz yumurtayı etkinleştiren şahısların kullanımına sunuluyordu.

Facebook Messenger karanlık modu nasıl aktifleştirilir?

Kullanıcılar artık Messenger ayarlar menüsüne girip, tek bir butona tıklayarak karanlık modunu etkin hale getirebilecekler. Böylelikle kullanıcıların gözleri daha az yorulacak, telefon OLED bir ekrana sahipse daha az şarj tüketecek.

Facebook Messenger Için Karanlık Modu Çıktı! - Yerli Portal

Sohbet ekranını beyazdan tam siyaha çeviren bu özellik, az ışıklı ortamlarda kullanmak için tasarlanmış. Karanlık modu açtığınızda telefonunuzun parlaklığı da otomatik olarak düşecek. Google, karanlık modun Android aygıtlar için pil tasarrufu sağladığını sav ediyor. Apple’ın da yakın vakitte yapacağı konferans ile OLED telefonlarına karanlık modu getireceği konuşuluyor. Apple, kelam konusu özelliği yakın vakitte Mac aygıtlarına da getirmişti. Kimi insanlarsa bunu estetik zevklerinden ötürü tercih etmekte.

Facebook, bir müddettir Messenger için çeşitli güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Bir taraftan Messenger, bir taraftan WhatsApp’ı geliştiren şirket; ileride iki platformu birleştirmeyi düşünüyor. Bu durumda muhtemelen ana uygulama WhatsApp olacak. Lakin bu birleşmenin kısa vakitte olması beklenmiyor, zira Facebook, hizmetlerini hala geliştirmeye devam ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kelam konusu özelliği denediniz mi? Messenger uygulaması için öteki bir özellik istiyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz