Ana Sayfa Sektörel Facebook’un Borsadaki İsmi Değişiyor: META

Facebook’un Borsadaki İsmi Değişiyor: META

0
Facebook’un Borsadaki İsmi Değişiyor: META

WhatsApp ve Instagram üzere toplumsal ağların çatı şirketi olan Facebook, geçtiğimiz devirlerde aldığı bir karar ile isim değişikliğine gitmişti. Şirketin yeni ismi Meta oldu. Bu durum, Facebook isimli toplumsal medya uygulamasından çok çatı şirket için alınan bir karardı. Yetkililer, bu karar doğrultusunda metaverse teknolojilerine yatırım yapılacağını açıklamışlardı. Şimdiyse Meta ile ilgili kıymetli bir gelişme yaşandı.

Meta, 10 yıldan uzun bir müddettir NASDAQ isimli borsada FB ismiyle listeleniyordu. Lakin bu durum, çok yakında değişecek. Yapılan resmi açıklamalara nazaran FB paylarını almak isteyen yatırımcılar, 9 Haziran prestijiyle bu ismi bulamayacaklar. Şirketin borsadaki listeleme ismi “META” olacak.

Yatırımcı için isim değişikliğinden öteki bir şey yok

Facebook'Un Borsadaki İsmi Değişiyor: Meta - Yerli Portal

NASDAQ borsasındaki isim değişikliği, yatırımcıların hayatındaki hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Lot fiyatları bugünkü pahasında olmaya devam edecek. Alış ya da satış yapmak isteyen yatırımcı, 9 Haziran prestijiyle FB yerine META kodunu kullanacak.

Facebook, tekrar markalaşma sürecinde bu bahse esasen değinmişti. Yapılan birinci açıklamalarda, şirketin NASDAQ borsasındaki isminin “MVRS” olacağı açıklanmıştı. Hatta bu değişiklik 1 Ocak 2022 prestijiyle geçerli olacaktı. Lakin sonraki süreçte bu karardan vazgeçildi. Yapılan bir duyuru ile değişikliğin 2022’nin birinci çeyreğine ertelendiği söylendi. Şimdiyse bahisle ilgili kesin karar verilmiş üzere görünüyor.

ABD borsalarında süreç gören şirketlerin paylarını almak isterseniz, aşağıdaki görüntümüzü izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz