Ana Sayfa Sektörel Getir, Alman Rakibi Gorillas’ı Satın Alıyor

Getir, Alman Rakibi Gorillas’ı Satın Alıyor

0
Getir, Alman Rakibi Gorillas’ı Satın Alıyor

Geçtiğimiz yıl Avrupa ve ABD pazarına açılan ve büyük bir muvaffakiyet elde eden Getir, 2015’te birinci kurulduğunda yalnızca İstanbul’a hizmet veren küçük bir firma iken şu anda dünyanın en büyük market alışverişi platformlarından birisi olarak görülüyor. Avrupa’ya açıldıktan sonra Birleşik Krallık’taki rakibi Weezy’i satın alan Getir, şimdide gözünü alman rakibi Gorillas’ı satın almak için harekete geçti.

Pandemi periyodunda süratle yükselen market alışverişi platformlarından birisi olan Gorillas, birinci kurulduğunda yalnızca Berlin’de hizmet veriyordu. Pandemi’nin yarattığı şartlar nedeniyle süratle büyüyen şirket, 2 yıl üzere kısa bir müddette Almanya, Hollanda, Danimarka, Fransa, İspanya ve Birleşik Krallık’taki pek çok kentte hizmet vermeye başladı.

Ciddi görüşmeler başladı bile

Getir, Alman Rakibi Gorillas'I Satın Alıyor - Yerli Portal

Alman dal kaynakları ve Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre Getir temsilcileri, bir müddettir görüşme halinde oldukları Gorillas’a önemli bir teklifte bulundu bile. Argümanlara nazaran temsilciler, bir ölçü para ve şirketten pay karşılığında Alman rakibini almak için teşebbüslerde bulundu. Fakat görüşmeler özel gerçekleştiği için teklif edilen ölçü ve başka ayrıntılar hakkında rastgele bir somut bilgi paylaşılmadı.

Alman kaynaklara nazaran; içinde bir de Türk’ün bulunduğu Gorillas kurucuları, Getir’in teklifine sıcak bakıyor. Hatırlarsanız Getir, bu yılın başlarında Weezy isimli rakibini de satın alarak şirketin tüm şubelerini bünyesine katmıştı.

Ancak Getir ve Gorillas yetkilileri, bu satın alımla alakalı soruları cevapsız bıraktı. İki şirketten birinin önümüzdeki günlerde bu satın alma teşebbüsüyle alakalı açıklama yapacağı iddia ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz