Ana Sayfa Sektörel Göğüs Kanserini Teşhis Etmek İçin Akıllı Sütyen Geliştirildi

Göğüs Kanserini Teşhis Etmek İçin Akıllı Sütyen Geliştirildi

0
Göğüs Kanserini Teşhis Etmek İçin Akıllı Sütyen Geliştirildi

Meme kanserine karşı alınabilecek en tesirli tedbir erken teşhis. Bunun içinde bayanların sistemli olarak göğüs muayenesi yapmaları gerekiyor. Lakin her seferinde uzmana gitmek ya da kolay muayeneleri kişisel olarak hakikat vakitte yapmak hem sıkıntı hem de kusurlu tespitlere yol açabiliyor. 

Ürettiği kit sayesinde işte bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlayan yerli teşebbüs Triwi, kitle fonlama platformu fonbulucu üzerinden 2,3 milyon TL yatırım topladı. 

Triwi nedir? 

Göğüs Kanserini Teşhis Etmek İçin Akıllı Sütyen Geliştirildi - Yerli Portal

Triwi, özgün teknoloji tasarımı ile bayanlara kendi kendilerine göğüs muayenelerini çarçabuk gerçekleştirme imkanı sağlayarak, göğüs denetimlerini rutin hale getirmelerini amaçlayan, 2018 yılında kurulan bir teknoloji şirketi. 

Kurucuları İzmirli anne-kız Zeynep ve Alara Akçasız olan Triwi, giyilebilir teknoloji üretiminin yanında bayanları göğüs denetimleri hakkında tertipli olarak bilinçlendirmeyi de amaçlıyor. Teknoloji teşebbüsünde öte topluluk şuuruyla hareket eden teşebbüs, bu sayede bayanların asla yalnız hissetmemelerini sağlama üzerine heyeti bir ideolojiyi benimsiyor.

Mobil uygulamaya bağlanarak çalışan Triwi, eksiksiz göğüs muayenesi olarak bayanları sistemli olarak yönlendiriyor:

Triwi, uygulamayla eş vakitli çalışarak meme denetimlerini kolaylaştırmayı ve daha kapsamlı bir hale getirmeyi amaçlıyor. En uygun muayene vaktini, aylık döngülere nazaran ayarlayarak ayda bir defa uygulamadan bir bildirim gönderiyor. Bildirim geldikten sonra akıllı kupu atlet sütyeninin içine yerleştirerek uygulamadan gelen yönlendirmeler sayesinde göğüs yüzeyinde denetim edilmeyen tek bir nokta kalmamış oluyor.

Fonlamanın da tamamlanmasıyla üretime geçmek için hiçbir mahzurları kalmadığını belirten Alara Akçasız, eserlerini pazarla buluşturmak için çok heyecanlı olduklarını belirtiyor. Şimdiden ön sipariş listelerinde 2500’den fazla kadın bulunuyor. Siz de triwi.info adresinden bu topluluğun içinde yerinizi alabilir ve ön satışa özel imkanlarla bu akıllı aygıta sahip olabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz