Ana Sayfa Yazılım Google Chrome İnternet Sitelerindeki Bildirimleri Engelleyek

Google Chrome İnternet Sitelerindeki Bildirimleri Engelleyek

0
Google Chrome İnternet Sitelerindeki Bildirimleri Engelleyek

Google Chrome’un kaynak kodlarında yeni bir özellik keşfedildi. Bu özellik, internet sitelerinde bildirimlerin otomatik olarak kısıtlayacak ve kimi internet sitelerinin bildirim göndermesini büsbütün engelleyecek üzere görünüyor. Pekala Google, hangi siteler için bildirim filtresi uygulayacak?

Google Chrome’da güvenliği sağlamaya yönelik çok sayıda özellik var. Bu özellikler, internet sitelerinin sertifikalarını inceliyor, gerektiğinde kullanıcıyı uyarıyor ve siteye girişi engelliyor. İşte Google Chrome için geliştirilen yeni özellik, artık internet sitelerini çok daha derinlemesine takip edecek. Spam bildirim gönderdiği tespit edilen internet siteleri, bildirim filtresine takılacak.

Spam bildirim gönderdiği tespit edilen internet siteleri bildirim filtresine takılacak

Aslına bakacak olursak Google Chrome için kullanıma sunulmuş olan bir bildirim engelleme özelliği mevcut. Bunu çabucak üstte görüyorsunuz. Şu an için katılaşmamış olmakla birlikte birebir özelliğin kapsamının genişletilebileceğini düşünebilirsiniz. Örneğin üstteki bildirim engelleme özelliği, bundan sonraki süreçte kimi internet sitelerinde asla görünmeyecek. Zira o siteler Google Chrome filtrelerine takılmış olacak ve bildirimler otomatik olarak engellenecek. Pekala Google neden bu türlü bir şey yaptı?

Bir Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara nazaran bildirimler, Google Chrome’da en çok şikayet konusu olan durumdu. İşte tam da bundan kaynaklı olarak harekete geçildi ve Google Chrome için kaynak kodlarda keşfedilen yeni özelliğin geliştirilmesine başlandı. Google sözcüsü, bildirim filtresinin tüm kullanıcılara ne vakit ulaşabileceğine dair bir şey söylemedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz