Ana Sayfa Mobil Google Duo ve Google Meet Birleşiyor!

Google Duo ve Google Meet Birleşiyor!

0
Google Duo ve Google Meet Birleşiyor!

Google, uzunca müddettir beklenen Meet ve Duo platformlarının birleşimini en sonunda bugün duyurdu. Şirket, bugün paylaştığı duyurusunda Meet ve Duo’nun tek bir platform üzerinde birleşeceğini, çok yakında yalnızca Google Meet ismini taşıyacağı açıkladı. İki uygulamanın birleşimiyle oluşacak yeni platform, her iki platformun da özelliklerini tıpkı halde taşıyacak.

Google’ın Meet uygulaması, son yıllarda bilhassa koronavirüsün tesiriyle konutumuza kapandığımız devirde epey güçlü bir platforma dönüştü. Küme toplantılarının yapılabildiği Meet’in tersine Duo ise imajlı konuşmak için seçilen uygulamalar ortasında biraz art planda kaldı. Yeni birleşimde Google Duo’nun taşınabilir uygulaması büyük bir kıymet taşıyacak.

Birleşimde Google Duo uygulaması kullanılacak

Google Duo Ve Google Meet Birleşiyor! - Yerli Portal

İki hizmetin bir ortaya gelmesiyle birlikte Google Duo taşınabilir uygulaması, bir güncelleme alarak tüm Meet özelliklerini barındırmaya başlayacak. Bu yılın ilerleyen günlerinde de uygulamanın ismi Google Meet olarak değiştirilecek. Mevcut Google Meet taşınabilir uygulamasıysa ‘Meet Original’ olarak isimlendirilecek ve vakit geçtikçe kullanımdan kaldırılacak.

Google’ın iki hizmetini birleştirmesiyle birlikte şirket, Apple’ın imajlı konuşma hizmeti FaceTime, çoklu görüşme ve toplantı platformu Zoom ve Duo’nun iletileşme özelliğiyle WhatsApp’a sadece tek uygulamayla rakip olma şansına sahip olacak. Alışılmış bu durum tekrar kullanıcıların tercihine bağlı olacak. Kelam konusu birleşim, mümkün olan en yakın vakitte gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz